Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Yeniden kursam yine tekstilci olurdum”

Bölgenin tekstildeki duayeni olarak İTHİB’den alan SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, yeniden kuracak olsa yine tekstil sektörünü seçeceğini söyledi

Giriş Tarihi: 20.5.2016
“Yeniden iş kursam yine tekstilci olurdum”
Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Başkanlığı, tekstil ihracatçılarını lendirdi, sektörünün duayenlerine ise vefa ödülü verdi. Bu ödüllerden birisi de SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu'na gitti. Konukoğlu, yeniden kuracak olsa yine tekstilci olacağını, tekstilin istihdam, üretim ve ihracat açısından öneminin tartışılamayacağını söyledi. Raffles Hotel İstanbul Zorlu Center'de düzenlenen törene, Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, TOBB Başkan Vekili Halim Mete ve tekstil sektörünün temsilcileri katıldı. Bakan Yardımcısı Metin, tekstilin Türkiye için taşıdığı önemin tartışılamayacağını belirterek, "Vefa gecesinde yaptığı ihracattan dolayı ödül alanları kutluyor, duayenlere teşekkür ediyorum" dedi.

TARASIM VE AR-GE
TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, ihracatçılara ve üreticilere güvendiklerini belirterek, "Bu ülkenin girişimci ruhlu insanlarına inanıyoruz. Üreticiler ve ihracatçılar bu ülkenin temel direkleridir. İhracat cari açığın azalmasına, üretime ve ihracata katkı demektir. Tekstilde inovasyon, tasarım, Ar-Ge ve markalaşmaya önem veriyoruz. Tekstil önemli oranda istihdam sağlayan sektörümüz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Yeniden iş kursam yine tekstilci olurdum”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN