sanayisi yükselişi sürdürüyor

Giriş Tarihi: 21.5.2016
Gaziantep sanayisi yükselişi sürdürüyor

GSO Başkanı Adil Sani Konukoğlu, ihracat rakamları ve sanayideki elektrik kullanımının artmasının iyiye işaret olduğunu söyledi

Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'nde elektrik tüketiminin Ocak-Nisan 2016 döneminde yüzde 11,6 artmasının yeni yatırımların devreye girdiğinin ve yeni işçi alımı yapıldığının göstergesi olduğunu belirtti. İhracat rakamlarını değerlendiren Konukoğlu, 'nin toplam ihracatındaki düşüşe karşın Gaziantep ihracat artışının devam ettiğini söyledi. Adil Sani Konukoğlu, Ocak-Nisan 2016 dönemi ihracatının yüzde 2,3 artışla 2 milyar 82 milyon dolar olarak gerçekleştiğini belirtti. Konukoğlu, Gaziantep'ten bu yılın ilk dört ayında, Ortadoğu ülkelerine yapılan ihracatın yüzde 7,7 oranında düşmesine karşın, Avrupa Birliği ülkelerine yüzde 19,6 ve Amerika ülkelerine yüzde 50,8 oranında arttığına dikkati çekti.

ORTADOĞU'YU ETKİLİYOR
Ortadoğu'da yaşanan kargaşanın ihracatı olumsuz etkilediğini anlatan Konukoğlu, işadamlarına seslenerek, "Avrupa ve Amerika'da bu kadar artış gerçekleştirebiliyorsak, bu son 15-20 yıldır sizlerin markaya ve kaliteye verdiği önemin sonunda oluştu. İnşallah, Ortadoğu ülkeleri pazarı açıldığında da Avrupa ve Amerika pazarlarına yönelik artışınızı kaybetmeden devam ettirirsiniz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep sanayisi yükselişi sürdürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN