Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bişkek’te dev işbirliği protokolü imzalandı

Giriş Tarihi: 23.5.2016
Bişkek’te dev işbirliği protokolü imzalandı
Kırgızistan'ın Başkenti Bişkek'te gerçekleştirilen Kafkasya Üniversiteleri Birliği'nin 6'ncı olağan genel kurul toplantısına katılan 26 üniversite ile Girne Üniversitesi arasında Akademik İşbirliği Protokolü imzalandı. Bişkek'te gerçekleştirilen KÜ-
NİB toplantısı sonrasında Girne Üniversitesi; Türkiye, Azerbaycan, , Ukrayna ve Kırgizistan'dan gelen toplam 26 üniversite rektörü ile protokol imzaladı. Girne Üniversitesi Kurucu Rektör Cemre Günsel Haskasap adına Dr. Suat İ. Günsel, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Erzincan Üniversitesi, Erzurum Teknik Üniversitesi, Bartın Üniversitesi, Sinop Üniversitesi, Tunceli Üniversitesi, Bayburt Üniversitesi, Uşak Üniversitesi, Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Ordu Üniversitesi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, Mustafa Kemal Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, International Islamic University (), University Of Charkh-I Nilofari (İran), Ardabil University Of Medical Sciences, Islamic Azad Unıversity Of Marand, University Of Mohaghegh Ardabili, Siirt Üniversitesi, Niğde Üniversitesi, Moheg Education (İran), University Of Applied Science And Technology (İran), Azerbaycan Devlet Aqrar Üniversitesi ve Research And Applied Institute (İran) rektörleri ile akademik işbirliği protokolüne imza koydu.

PROJE İMZALANDI
Dr. Suat İ. Günsel, "Gerçekleştirdiğimiz bu işbirliği protokolleriyle Kafkasya Üniversiteler Birliği içerisinde karşılıklı ilişkilerimizi daha ileriye taşıyarak her tür ortak programlar, bilgi birikimleri, ortak projeler ile hem bölgemize hem de Kafkasya bölgesine büyük yararlar sağlayacak projelere imza atmış olduk. Bu bakımdan üniversitelerarası projelerin, araştırmaların, yayınların, öğrenci ve öğretim değişimlerinin özel önemi vardır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bişkek’te dev işbirliği protokolü imzalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN