Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Acemi çapkın Güvel telefonda yakalandı

Çukurova Üniversitesi Ceyhan MYO’daki yolsuzluk iddialarıyla adını duyuran Prof. Dr. Enver Alper Güvel, evli bir kadınla yaşarken unuttuğu telefonda eşine yakalandı

Giriş Tarihi: 24.5.2016
Acemi çapkın Güvel telefonda yakalandı
Ceyhan Meslek Yüksekokulu müdürlüğü yaptığı dönemde yolsuzluk iddialarıyla gündeme gelen ve Çukurova Üniversitesi rektörlüğüne aday olan Prof. Dr. Enver Alper Güvel, çapkınlık yaparken eşine yakalandı. Rektörlük çalışmaları için sık sık 'a gittiğini öne süren Güvel, eşiyle konuştuktan sonra telefonunu kapatmayı unutunca kaçamağını ele verdi. Kocası ile yaşadığı kadının seslerini kalan telefonda dinleyen Afitap Güvel, boşanma davası açıp 1 milyon lira tazminat istedi.

KİMLİĞİNİ KULLANMIŞ
İddiaya göre Prof. Dr. Enver Alper Güvel, rektör adayı olduktan sonra eşine "Rektörlük çalışmaları için işadamları ve bürokratlarla görüşmeliyim" diyerek sık sık İstanbul'a gitmeye başladı. Her gittiğinde evli ve 3 çocuk annesi tıp doktoru E.K.K. ile buluştu. Değişik tarihlerde Güngören'de E.K.K.'nin arkadaşının evinde kalan ikili, otele giriş yaparken de Afitap Güvel'in üniversite öğretim üyesi kimlik kartını, hatta TC kimlik numarasını kullandı. Bu sırada zamanlarda sıklaşmaya başlayan ziyaretlerinden şüphe duyan Afitap Güvel, 22 Şubat 2016 tarihinde eşini aradığında "Şimdi Çanakkale'den İstanbul'a döndüm, arkadaşlarla beraberiz. Havaalanına geçince seni ararım" yanıtını aldı. Alper Güvel telefonu kapatmayı unutunca, Afitap Güvel de arkadan gelen kadın sesi üzerine telefonu kapatmadı ve yaklaşık 1 saat boyunca kocası ile onun aşk yaşadığı E.K.K.'nin seslerini dinledi. Meme kanseri tedavisi gören ve aldatıldığını anlayan kadının dünyası başına yıkıldı. Kocasına boşanma davası açan ve 500 bin lira maddi, 500 bin lira da manevi tazminat isteyen Afitap Güvel, mutlu ve huzurlu bir aile hayatı devam ederken Temmuz 2015 tarihinden itibaren eşinin huy değiştirdiğini ve sürekli olarak mobbing, hakaret ve şiddete varan kötü muameleye maruz kaldığını iddia etti. İlk zamanlar olanlara bir anlam veremeyen Güvel, bu durumu eşinin rektör adaylığı stresine yorsa da ilerleyen zamanlarda işin aslının rektör adaylığı değil bir aldatma vakası olduğunu anladı. Çiftin boşanma davası Adana 6. Aile Mahkemesi'nde görülecek.

İLİŞKİSİNİ SÜRDÜRDÜ
Enver Alper Güvel, eşine yakaladıktan sonra da sevgilisi E.K.K. ile ilişkisini sürdürdü. Hatta ikili 6 günlük Bodrum tatiline bile çıktı. İkilinin havalimanında el ele yürürken ve İstanbul'da bir otelde kahvaltı yaparken çekilmiş görüntüleri mahkemeye delil olarak sunuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Acemi çapkın Güvel telefonda yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN