Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mezbahanın yeni sahipleri işbaşında

Giriş Tarihi: 24.5.2016
Mezbahanın yeni sahipleri işbaşında

Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, gerçekleştirdikleri yatırımlarla ve hayvancılık sektörünün gelişmesine katkıda bulunduklarını söyledi

Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, her alanda olduğu gibi ve hayvancılık sektörüne kazandırdıkları eserlerin Niğde'de hayvancılığın gelişmesine büyük katkı sağladığını söyledi. Mülkiyeti Niğde Belediyesi'ne ait mezbahanın kira usulüyle yeni sahipleri tarafından işletime açılması törenine katılan Başkan Akdoğan, Hayvan Pazarı'nın kapasitesinin iki katına çıkarılacağını ladı.

KAÇAK KESİMLER ÖNLENDİ
Mezbahanın daha güzel hizmetler sunabilmesi için özel sektöre kiraladıklarını anlatan Başkan Akdoğan, "Merdiven altı kesimlerin önlenmesi için bu eserimizi Niğde'ye kazandırdık. Niğde genelinde Açık Cezaevi, Bor ilçesindeki kesimhane ve bu tesisimiz olmak üzere 3 adet ruhsatlı kesimhane var. Bunların dışındaki yerlerde kesim yapılması kesinlikle yasak" dedi.

Niğde'nin bir tarım şehri olduğunu ifade eden Başkan Akdoğan, 6-7 sene öncesine göre hayvancılığın da geliştiğini, Niğde'deki hayvan varlığı sayısının bu süre içinde 2 katına çıktığını anımsattı. Niğde'deki Hayvan Pazarı'nın işlevinin artmasının, şehrin bu alanda bir marka haline getirilmesine vesile olacağını kaydeden Başkan Akdoğan, "Bu müesseseleri elimizden geldiğince destekleyeceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mezbahanın yeni sahipleri işbaşında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN