Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AGİAD’da Gülümsün Adalı dönemi başladı

Giriş Tarihi: 26.5.2016
AGİAD’da Gülümsün Adalı dönemi başladı

AGİAD Başkanlığına seçilen Gülümsün Adalı, kadın istihdamının artırılması, dünyasında ve STK’larda daha aktif temsil edilmeleri için çalışacağını söyledi

Akdeniz Bölgesi'nin önemli sivil toplum kuruluşlarından Genç Adamları Derneği'nin (AGİAD) başkanlığına Gülümsün Adalı seçildi. Adalı, kadın istihdamının artırılması, kadınların iş dünyasında ve STK'larda daha aktif temsil edilmesi için çalışacağının ipuçlarını verdi. Gülümsün Adalı, "Kentimizin gelişmesi ve 'ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesi hedefine ulaşmada AGİAD olarak bizim de söz hakkımız var" dedi. Adana Genç İş Adamları Derneği'nin olağan genel kurulu Sheraton Oteli'nde yapıldı. Eski başkanlar Nuri İzci, Ümit Onatça ve Tamer Gülcan'ın divanı oluşturduğu genel kurulda son dönem başkanı Sefa Noyaner de üyelere hitaben bir teşekkür konuşması yaptı. Tek liste ile gidilen seçimde oybirliğiyle AGİAD'ın yeni başkanı seçilen Gülümsün Adalı ise konuşmasında, AGİAD'ın bölgenin ekonomik, sosyal ve kültürel yapılanması açısından üstlendiği etkin rolü vurguladı.

YÜKSEK ROL MODEL
TÜİK verilerine göre eğitim seviyesi yüksek kadınların temsilde ve iş gücüne katılımda daha önde olduklarının görüldüğünü belirten Gülümsün Adalı, "Kadınlar istihdamda yüzde 20, STK'lar içindeki temsilci oranında ise yüzde 10'lar seviyesinde. Bölgenin sosyo -ekonomik geleceğine yön verme iddiasındaki bir dernekte kadın başkan olarak görev almanın onurlu ve zor bir görev olduğunun farkındayım. Ancak, kadınlarımızın toplum ve iş dünyasında yüksek bir rol model oluşturmalarına da katkı koymaya çalışacağım" dedi.

YÖNETİM KURULU
Adana Genç İş Adamları Derneği'nin Yönetim Kurulu Gülümsün Adalı, Enver Yılmaz, Ege Baş, Ziya Alim Koçer, Ali Can Boğa, Aytaç Özelköse, Hakkı Aksay, Ozan Gülaçtı, Pınar Bekaroğlu, Ahmet Nuri Sabuncu, Mustafa Şahbaz, Cihan Değişmez, Zeynep Madenci, Erdal Hatipoğlu, Selim Gizer ve Cumhur Demirağ'dan oluştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AGİAD’da Gülümsün Adalı dönemi başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN