Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Operasyon bilgisi FETÖ’ye sızdırıldı

FETÖ/PDY operasyonu kapsamında il imamı olarak bilinen Mustafa Toru ile birlikte 10 kişinin kaçması, operasyonda sızma ihtimalini artırdı. Adliye ve emniyette soruşturma başlatıldı

Giriş Tarihi: 26.5.2016
Operasyon bilgisi FETÖ’ye sızdırıldı
Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturmasının 4'üncü dalga operasyonunda 17 kişiden 14'ü, 3'üncü dalga operasyonunda ise 30 kişiden 20'si gözaltına alındı. Bu operasyonda aralarında Osmaniye İl İmamı Mustafa Toru ile birlikte 10 kişinin operasyon si firar etmesi akıllara sızma olasılığını getirdi. Bunun üzerine Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adliye ve emniyette geniş çaplı bir soruşturma başlatıldı.

20 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz'ın verdiği bilgiye göre, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve Paralel Devlet Yapılanması (PDY) soruşturması kapsamında FETÖ/PDY terör örgütünün il imamı, il imam yardımcıları, örgütün muhasebesinden sorumlu yardımcılar, milli eğitim, , esnaf, kurum müdürleri, mühendis, işçi ve memurlardan sorumlu örgüt mensupları ve bölge sorumlularına yönelik operasyonda 30 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi ve 20 kişi gözaltına alındı.

İL İMAMI GECE KAÇTI
Ancak üçüncü dalga operasyonunda il dışına kaçtığı belirlenen şüphelilerden birinin il imamı Mustafa Toru, ikisinin ise örgütün muhasebecisi olduğu ortaya çıktı. 10 kişinin operasyon akşamı ve gecesi kaçmasının arkasında operasyonda sızma olduğu kuşkusunu doğurdu. Bunun üzerine Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ/ PDY terör örgütü mensuplarına bilgi sızdıranların ortaya çıkarılması için adliye ve emniyette geniş kapsamlı bir operasyon başlattı. Gözaltına alınanların sorgusu ise sürüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Operasyon bilgisi FETÖ’ye sızdırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN