Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’nün gözü genel başkanlıkta

İki yıllık Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevi süresinde hizmet üretme konusunda bir varlık gösteremeyen , Genel Başkanlığına aday oluyor

Giriş Tarihi: 27.5.2016
Hüseyin Sözlü’nün gözü genel başkanlıkta
Büyükşehir Belediye Başkanı , Genel Başkanlığı'na aday oluyor. Ankara'ya gidip Genel Başkan Devlet Bahçeli ile görüşen ve icazet aldığı öğrenilen Hüseyin Sözlü'nün önümüzdeki hafta adaylığını resmen açıklaması bekleniyor. Ancak kamuoyu, belediye başkanlığı süresince vasat bir görüntü veren ve eleştirilerin odağında olan Hüseyin Sözlü'nün MHP'ye genel başkan olması halinde hiçbir varlık gösteremeyeceğini düşünüyor.

ADAYLAR ÇOĞALIYOR
Yargıtay'ın partinin olağanüstü kongreye gidilmesini öngören yerel mahkeme kararını onamasının ardından MHP'de Genel Başkanlık için sürpriz adaylar da çıkmaya başladı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü'nün de kongrede aday olacağı öğrenildi. Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Altın Koza A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yüksel Evsen, Başkan Hüseyin Sözlü'nün MHP Genel Başkanlığı'na aday olacağını duyurdu.

YAKIN İSİM AÇIKLADI
Evsen, konuyu bizzat kendisine de teyit ettirdiğini belirterek, "Bu bir tahmin değil. Böyle bir iddiayı doğrulatmadan yazmam. Sayın Hüseyin Sözlü gelecek hafta MHP Genel Başkanlığı'na adaylığını açıklıyor. Başkanın kendisiyle de konuştum, açıklama çok yakında" dedi. Evsen, konuyu gazetesinde manşetten duyurdu. Sözlü'nün konuya ilişkin önümüzdeki hafta basına açıklama yapacağı aktarıldı. Üst üste 3 dönem Ceyhan Belediye Başkanlığı yapan Sözlü, şu anda Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürütüyor.

BAŞKANLIK YATIRIMI
Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 30 Mart 2016 tarihinde düzenlenen şatafatlı bir törenle Devlet Bahçeli Köprüsü'nün temelini, Genel Başkan Bahçeli'ye attırmıştı. Devlet Bahçeli'nin adını, temeli bile olmayan köprüye vermesi, "Köprünün değil, genel başkan adaylığının temelini atmış" yorumlarına neden oldu. Hüseyin Sözlü'nün, genel başkan adaylığı için afiş ve posterlerini bile hazırlattığı, önümüzdeki hafta adaylığını açıklamasının ardından sahaya ineceği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hüseyin Sözlü’nün gözü genel başkanlıkta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN