’nin nüfusu yılda 6 bin artıyor

Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, geçen yıl 4 bine yakın konut ruhsatı verilen merkezde her yıl 6 bin kişilik nüfus artışının yaşandığını açıkladı

Giriş Tarihi: 27.5.2016
Niğde’nin nüfusu yılda 6 bin artıyor
Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Bor Yolu üzerinde Kütahya Seramik Mağazası'nın açılış töreninde yaptığı konuşmada kent merkezinde nüfus ihtiyacının çok üzerinde olduğunu belirtti. 2015 yılında belediye olarak 4 bine yakın inşaat ruhsatı verdiklerini bildiren Başkan Akdoğan, "Her konut için 4 kişi düşünürsek, bu 16 bin kişi yapar. 16 bin kişi de genel nüfusun yüzde 12'sine tekabül eder" dedi.

İNŞAAT SEKTÖRÜ
Niğde'de inşaat sektöründe bir dönüşümün olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, kaloriferi olmayan, asansörü olmayan eski yapıların yıkılarak dönüştürüldüğüne de dikkat çekti. Başkan Akdoğan, "Niğde'de üretilen konut sayısının 3'te 1'i kadarı da yıkılıyor. Eksi konutlar yıkılıp yerine yeni binalar yapılıyor. İnşaat sektörünün canlı olması bu faaliyeti tetikliyor. Niğde'mizin her tarafından binalar yükseliyor. Müteahhitlik sektörünün sıkıntı yaşamamasını diliyorum" diye konuştu. Niğde Bor yolunda Derbent Mezarlığı'ndan Niğde Üniversitesi Kampusu'na kadar olan bölümde önümüzdeki yıllarda ticari faaliyetlerin artacağına işaret eden Akdoğan, "Bugün açılışını yaptığımız mağazanın da bulunduğu bu cadde yeni oluşan bir bölgemiz. Dükkanların bazıları boş görünüyor ama bu mağazanın açılması, bu bölgenin boş kalmayacağına gösteriyor. Birkaç yıl içinde ticaret buraya kayar" diye konuştu. Akdoğan, Binali 'ın başbakanlığındaki 65. Hükümete de başarılar diledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Niğde’nin nüfusu yılda 6 bin artıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN