Sırrıberk ARSLAN: Kaymak gibi oldu Kaynak

Giriş Tarihi: 27.5.2016
Yazıma başlamadan önce Sayın Cumhurbaşkanımıza, sonra Başbakanımıza, bu şehirde yaşayan bir fert olarak, sonra da mesleği gereği bu şehir halkının sesinden biri olarak canı gönülden bir teşekkür ederek boyun borcumu ödeyeyim.
Sebebini sorarsanız… 65' hükümetimizin kuruluşunda milletvekilimiz Sayın 'ın Başbakan Yardımcılığı görevine getirilmiş olması.
Bu dünyanın onca gerçeğinden biri, Sayın Veysi Kaynak'a "Bu şehirde sevmediğiniz kim?" diye sorsanız, eminim adımı ilk sırada sayar. Aynı soruyu bana sorsanız ben ikinci sırada sayarım.
Çünkü benim ilk sıramı alan zatı muhteremin yeri pazara, hatta mezara kadar değil, mahşer günü nizam terazisinin başına kadar onundur.
Amma Sayın Cumhurbaşkanına ve Başbakanımıza acizane teşekkür etmeme neden olan sebep Sayın Veysi Kaynak'a yeşil ışık yakmam değil. Sayın Kaynak'ın bu şehir için bu göreve getirilmesi için çok ama çok büyük bir şans. Teşekkürümün gerekçesi budur.
Teşekkür için sayacağım o kadar çok neden var ki.
İşte onlardan sadece birkaç tanesi:
Sayın Veysi Kaynak partili, partisiz, halkın ulaşacağı bir isim. Sayın Veysi Kaynak bu şehrin her sokağından, esnafından, eşrafına kadar tanıyacağı bir isim. Bu şehrin sorunlarını dosya dosya yapıp götürmeye gerek kalmadan her sorununu bilen ve vakıf olan bir isim. 'Ben bilirim ya da benden daha mı iyi bileceksiniz' havasında olmayıp istişare edilebilecek bir isim.
Sadece vekil olmak için gelmiş, nüfusunda doğum yeri Kahramanmaraş yazan biri değil Veysi Kaynak. Bu şehirde doğmuş, büyümüş, avukatlık yapmış, çalışmış, belediye başkanlığı, başkan vekilliği, il başkanlığı, milletvekilliği yapmış; ölülerinin mezarlarından yaşayan 72 sülalesin kadar halen bu şehirde yaşayan bir isim.
Ve iddia ediyorum, adım gibi eminim ki Sayın Kaynak şimdi Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatih Erkoç ile sırt sırta verip bu şehir için çok ama çok şey yapacak.
Sayın Erkoç yerel yönetimin lideri, Sayın Kaynak da Ankara'daki desteği ile şimdiye kadar umup da bulamadığımız, isteyip de alamadığımız, birçok şeyi tıkır tıkır gerçekleştirecek.
Hadi Sayın Kaynak, hadi Sayın Erkoç, sizinle olmak isteyen diğer vekillerimizle birlikte havalimanı ilk sırada olmak üzere şu şehrin acil çözüm bekleyen sorunlarını çözün.
Hayırlı Cumalar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sırrıberk ARSLAN: Kaymak gibi oldu Kaynak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN