Sanatçılar Parkı’na yol darbesi vuruldu

Giriş Tarihi: 1.6.2016
Sanatçılar Parkı’na yol darbesi vuruldu

Ömürlerini doldurduğu gerekçesiyle üç adet ağacın kesilecek olmasına karşı çıkan sokak sakinleri, bunun belediyenin çıkmaz sokağı caddeye bağlamak için yaptığı bir plan olduğunu iddia etti

'da Reşatbey Mahallesi'ndeki Sanatçılar Parkı'nı yeniden düzenleyen Seyhan Belediyesi'nin asıl amacının 62028 nolu çıkmaz sokağı Prof. Dr. Nusret Fişek Caddesi'ne bağlamak olduğu iddia edildi. Ömrünü tamamlayan 3 ağacın yeni yol açmak için kesilecek olmasına tepki gösteren vatandaşlar, kesilen ağaçların yerine yenisinin dikilmesini istedi. İmara yaya yolu olarak işlenen yerin, yol olarak değil parkın devamı olarak düzenlemesi istendi. CHP'li Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise ağaçların olası bir facianın önüne geçmek için kesileceğini vurguladı.

YOL TARTIŞMASI
Seyhan Belediyesi'nin Sanatçılar Parkı'ndaki ağaçlara astığı uyarı yazısı yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Yazıda, Orman Bölge Müdürlüğü'nün 2 adet demir ve bir adet servi ağacının tehlike arz ettiğini ve bu nedenle kesilmesinde bir sakınca olmadığını belirtti. Ancak vatandaşlar çıkmaz sokak olan 82068 sokağı Prof. Dr. Nusret Fişek Caddesi'ne bağlamak için ağaçların kesileceğini iddia etti. Bazı vatandaşlar, ağaçların kesilmemesi için de Seyhan Belediyesi'ne başvurmuştu. Ağaçların kesilip kesilmeyeceği tartışılırken, düzenleme yapılmadan önce Sanatçılar Parkı'nın bir parçası olarak görülen ve Reşatbey Mahalle Muhtarlık Binası ile yeşil alanın bulunduğu bölge çoktan otoparka dönmüş durumda. Araç yolu yapılmak istenen yerin imarda yaya yolu olduğunu belirten vatandaşlar, "Yaya yoluna göz koyacaklarına parkın devamına sahip çıksınlar. Kesilmesi gereken ağaçların yerine yenileri dikilsin, parkın devamı da kurtarılsın" diye konuştu.

TRAFİK ÇOK SIKIŞIYOR
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise, ağaçların gerçekten tehlike yarattığını ve kesilmediği anda olası bir facia halinde bunun altından kalkamayacaklarını belirterek, "Biz göreve geldiğimizden beri sürekli ağaç diken bir belediye olduk. Kesilecek olan ağaçlar ömrünü çoktan tüketmiş durumda. Zaten Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri gerekli incelemeyi yaptılar ve kesilmesine karar verdiler. Kesilme kararı bizim değil, onların. Ayrıca maç günleri bölgede inanılmaz sıkışıklığı yaşanıyor. Biz çıkmaz sokağı canlı hale getirerek bölgede yaşayanların nefes almasını sağlayacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanatçılar Parkı’na yol darbesi vuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN