Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuyumculara değer katacak uygulama

Kuyumculuk sektörünü dünyayla rekabet edebilir hale getirecek olan 2 milyon TL değerindeki 3D Modelleme protokolü imzalandı

Giriş Tarihi: 2.6.2016
Kuyumculara değer katacak uygulama
kuyumcuları dünyayla rekabet edebilir hale getirmek için "3D Modelleme " protokolü imzalandı. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü'nce hazırlanan "Tasarım ve 3D Modelleme Merkezi Projesi", Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), Kahramanmaraş Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası ve Kuyumcular Odası ortaklığında yürütülüyor.

2 MİLYON TL'LİK PROJE
KSÜ bünyesinde kurulacak olan ve DOĞAKA mali desteğiyle hayata geçirilecek projenin 2 milyon TL'lik projenin Kahramanmaraş için çok önemli olduğunu belirten Vali Mustafa Hakan Güvençer, DOĞAKA'nın Kahramanmaraş'a 44 milyon TL'lik 155 projeye destek verdiğini söyledi. Vali Güvençer "Bu 44 milyon lira destekle Kahramanmaraşlı kamu kurumları, yerel yönetimler, ticari firmalar 2015 yılı itibariyle yaklaşık 74 milyon liralık yatırım yaptı" dedi.

KAHRAMANMARAŞ ÖNEMLİ
DOĞAKA'nın protokol güdümlü projesi ile Kahramanmaraş'a doğrudan bir milyon 700 bin TL aktardığını ifade eden Güvençer, "DOĞAKA, üniversitemizle beraber bu projenin birinci derecede sorumluluğunu alacak. Kahramanmaraş için bu neden önemli, biliyorsunuz her konuşmamızda söylüyorum pek çok sektörde Kahramanmaraş genel tablosundan çıkartıldığında, Türkiye genel tablosunu eksiltecek kadar büyük bir öneme sahiptir de onun için" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuyumculara değer katacak uygulama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN