Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehitkâmil’den sokak kütüphanesi

Şehitkâmil Belediyesi Anneler Parkı’nda sokak kütüphanesi kurdu. Anneler çocuklarını parkta oynatırken, gençler ise oturup okuyarak vakitlerini daha verimli kullanıyor

Giriş Tarihi: 2.6.2016
Şehitkâmil’den sokak kütüphanesi
'te Şehitkamil Belediyesi tarafından 'Al Götür Oku Getir' kampanyası kapsamında hayata geçirilen sokak kütüphanesi yoğun ilgi görüyor. Anneler Parkı'na kurulan Şehitkâmil Belediyesi Sokak Kütüphanesi'ni yerinde inceleyen AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, projeyi çok beğendiğini ifade etti ve projenin hayata geçirilmesi nedeniyle Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu'na teşekkür etti.

ÖRNEK BELEDİYE
Milletvekili Koçer, "Çocuklarımızın, şehrimizin daha fazla okumasını, çok şey öğrenmesini sağlayıcı bir vizyon projesi. İnsanlar, kitap okuma zevkini alsın istiyoruz. İnsanlar hem yürüsün, koşsun, otursun hem de gelsin buradan kitabını alsın ve okusun. Böyle bir belediyecilik anlayışını kutluyorum. AK Parti olarak belediyecilikte örnek bir uygulama sergiliyoruz. Şehitkâmil Belediyemiz de örnek belediyelerimizden biri, hizmetleriyle Gaziantep'e değer katıyor" dedi.

YAYGINLAŞACAK
Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ise, 'Al Götür Oku Getir' kampanyası ile bütün vatandaşlara bir proje uyguladıklarını belirterek "Ebeveynlerin çocuklarını parkta oynatırken, gençlerimizin parkta vakit geçirirken okuyabileceği her türden kitapları burada barındırıyoruz. Tüm vatandaşlarımız buradan istedikleri kitapları alabilirler. Okuyup geri getirme şartıyla evlerine de götürebilirler. Bu pilot uygulama. Eksik noktaları geliştirecek ve bu projeyi daha yaygın hale getireceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehitkâmil’den sokak kütüphanesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN