Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediye Başkanı Şevket Can: Projemiz model olacak

Atıl durumda olan bir okulu yaşam ne dönüştüren Başkan Şevket Can, “ çapındaki projemizin ilk ayağını İbrişim Mahallesi’nde hayata geçirdik, devamının gelmesini umuyoruz” dedi

Giriş Tarihi: 3.6.2016
Belediye Başkanı Şevket Can: Projemiz model olacak
Tarsus Belediyesi İbrişim Mahallesi'nde (köy) taşımalı eğitimden dolayı kapanan, atıl halde duran eski köy okulunu, 'ye model olacak örnek bir projeyle sosyal tesise dönüştürdü. Doktor odası, muhtar odası, meslek edindirme odası, kütüphane, çocuk oyun alanları, fitness spor alanı, basketbol- voleybol sahası ve oturma gruplarında oluşan İbrişim Mahallesi Yaşam yapılan törenle hizmete sunuldu. İbrişim Yaşam Merkezi'nin örnek proje olduğunu belirten Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, taşımalı eğitimden dolayı kapalı olan okulların bütününe talip olduklarını, atıl duran okulları yaşam merkezlerine dönüştürmeye hazır olduklarını söyledi. "Aynı durumdaki bütün okullara talibiz" diyen Başkan Can, konuyla ilgili bütün kurumlarla iletişime geçtiğini, en son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bilgi verdiğini ifade etti.

"HEPSİNE TALİBİZ"
Başkan Can, "Tüzel kişilikleri kaldırılan 129 adet köy ve 5 belde mahalle olarak belediyemize bağlandı. 89 tane köy okulunun kapatıldığını ve bu mahallelerde yaşayan öğrencilerimizin taşımalı eğitim sistemi çerçevesinde diğer mahallelerde bulunan okullara taşındığı gerekçesi ile kapatılan okulların bakımsız bırakıldığını ve adeta kaderlerine terk edildiğini belirledik. Biz de köylerimiz için bu okulların tadilatını yaparak, köylülerimizin hizmetine sunmaya karar verdik. Bu sayede muhtarlık odası, doktor odası, bilgisayar odası ve kütüphane, hatta spor alanı, köylülerimizin nişan, düğün, sünnet gibi etkinliklerini burada yapabilmelerine imkan sağlamayı hedefliyoruz" dedi. Konuyu Cumhurbaşkanı makamına taşıdıklarını kaydeden Başkan Can, "Kapalı olan ve mülkiyeti hazineye ait olan okulların tadilatlarının belediyemiz tarafından yapılması kaydıyla belediyemize tahsis edilmesi için gerekli girişimleri başlattık. Ülke çapında bir proje olmasını beklediğimiz düşüncemizin ilk adımını İbrişim köyünde atmanın büyük mutluluğunu yaşıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediye Başkanı Şevket Can: Projemiz model olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN