Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TARSUS BELEDİYESİ mükemmellik yolunda

4 ülkeden gelen Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı (EFQM) değerlendiricileri, saha ziyaretlerinin ardından, “Tarsus en üst seviyede” değerlendirmesi yaptı

Giriş Tarihi: 3.6.2016
TARSUS BELEDİYESİ mükemmellik yolunda
Tarsus Belediyesi'nin Avrupa Mükemmellik Yolculuğu sürüyor. EFQM (Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı) değerlendiricileri Tarsus'ta saha ziyareti gerçekleştirdi. İngiltere, İrlanda, İspanya, Danimarka ve 'den gelen değerlendiriciler, 5 günlük çalışmasını tamamladı. Belediye Meclis Salonunda düzenlenen kapanış konuşmasında söz alan İngiltere'den Baş Değerlendirici Barrie Howard, Tarsus'un Şampiyonlar Ligi'nde olduğunu söyledi.

EN ÜST SEVİYEDE
Gösterilen misafirperverlik için teşekkür eden Howard, "Öncelikli olarak kurumunuzu doğru şekilde anlamaya çalıştık, bunu yaptığımıza inanıyoruz. Belirtmek isterim ki, gelmiş olduğunuz seviye en üst seviyedir. Futbol ligiyle söyleyecek olursak, Tarsus Şampiyonlar Ligi'ndedir. Ekip olarak işimiz henüz bitmedi. Tespitlerimizi değerlendirip raporumuzu hazırlayacağız" dedi. Howard, değerlendirme süreci boyunca Başkan Şevket Can'a, yöneticilere ve personele kendilerine gösterdikleri yakın ilgi ve misafirperverlikten ötürü teşekkür etti. Değerlendiricilere de teşekkür eden Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, amaçlarının Tarsuslulara en iyi hizmeti sunmak olduğunu söyledi. Belediyenin sürekli geliştiğini kaydeden Can, "10 bin yıllık tarihi geçmişe sahip Tarsus'umuza; İngiltere, İrlanda, İspanya, Danimarka ve Sakarya'dan gelen değerlendiricilerimize gönüllü olarak yaptıkları bu değerlendirme ve emekleri için çok teşekkür ederim. Bu emeklerinin Tarsus'a ve Tarsus Belediyesi'ne büyük katkı sağlayacağına inanıyorum" dedi.

ÖZ DEĞERLENDİRME
Değerlendirici Ekibi'nin hazırlayacağı Geri Bildirim Raporunu dört gözle beklediklerini kaydeden Can şunları söyledi: Rapor, vatandaşlara sunduğumuz hizmetin kalitesini arttırmaya katkı sağlayacak. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da öz değerlendirme yapmaya, vatandaş ve çalışan memnuniyetini ölçmeye, sunduğumuz hizmetleri verilerle yönetmeye devam edeceğiz. Bu süreçte emeği geçen başta Değerlendirici Ekibi olmak üzere, tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

TÜRKİYE'DE TEK
2013 yılında alınan Mükemmellik Büyük Ödülü'nün 'de tek sahibi olduklarını kaydeden Şevket Can, "Umarım ve dilerim ki bu süreçte Avrupa'da da önemli başarılar elde ederiz. Saha ziyareti sırasında tespit edilen iyi uygulamalarımızı ve iyileştirmeye açık alanlarımızı birlikte dinledik. Sürekli iyileştirme hedefi olan bir kurum olarak, tespit edilen iyileştirmeye açık alanlar için de kurumumuz tarafından bir planlama yapılacaktır. Saha Ziyareti Geri Bildirimi bizim için son derece önemli bir öğrenme faaliyetidir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TARSUS BELEDİYESİ mükemmellik yolunda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN