Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çukurova çok şanslı

Zeki Kıvanç, “Çukurova, bakanlarımızın desteği ve doğru stratejilerle ’nin ikinci büyük yatırım ve üretim merkezi olma yolunda ilerleyecek” dedi

Giriş Tarihi: 4.6.2016
Çukurova çok şanslı
Adana Sanayi Odası (ADASO) Başkanı Zeki Kıvanç, ekonomide yol haritası "Üretim Ekonomisi" olarak açıklanan 65. Hükümet'te Ömer Çelik (Avrupa Birliği Bakanı) ve Lütfi Elvan'ın (Kalkınma Bakanı) bakan olarak görev almasının olumlu ve sevindirici olduğunu belirterek, Çukurova'nın 'nin ikinci büyük yatırım ve üretim merkezi hedefine ulaşmasına önemli katkı sağlayacağını söyledi. Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında kurulan 65. Hükümet ile siyasi, ekonomik istikrarın ve başlatılan reformların devam edeceğine inandığını belirten ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, yeni dönemde ekonomik gündemin ön plana alınması, yatırım, üretim ve istihdamın desteklenmesi yönündeki açıklamalar ve kararlılığın umut ve güven verici olduğunu vurguladı.

ŞANS VE ÖNEMLİ FIRSAT
Daha güçlü ve huzurlu için, odağında üretimin ve sanayinin olduğu ekonomi anlayışının büyük önem taşıdığını bildiren Kıvanç, yapısal reformlara ağırlık verilmesini, yatırım ve teşvik başta olmak üzere iş hayatı ve sanayi üzerindeki yüklerin azaltılmasını beklediklerini belirtti. Kıvanç, Adana Milletvekili Ömer Çelik'in Avrupa Birliği Bakanı, Mersin Milletvekili Lütfi Elvan'ın Kalkınma Bakanı olarak görev almasından büyük memnuniyet duyduklarını, Çukurova bölgesi için bir şans ve önemli fırsat olduğunu ifade etti.

BÖLGENİN GELİŞMESİ
Çukurova bölgesinin sahip olduğu stratejik konumu, geçmişten günümüze taşıdığı sanayi kültürü, verimli toprakları ve altyapısıyla önemli bir potansiyel taşıdığını belirten Kıvanç, bölge illerinin işbirliği içinde olmaları halinde önemli kazanımlar elde edebileceğini belirtti. ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, bölge bakanları Çelik ve Elvan'ın bölgenin gelişmesine her alanda katkı ve destek sağlayacağına, önemli çalışmalara ve hizmetlere önderlik edeceğine inandığını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çukurova çok şanslı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN