Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yer bulamadı parka göz dikti

Büyükşehir Belediyesi, Ramazan etkinlikleri için Galleria’nın yanındaki otopark alanı veya Uğur Mumcu Meydanı dururken Merkez Park’ı tercih edince çevrecilerin i oldu

Giriş Tarihi: 4.6.2016
Yer bulamadı parka göz dikti
Göreve geldiği günden bu yana yeşil karşıtı uygulamalarıyla tartışma konusu olan Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, bu kez de Merkez Park'ı aldı. Başkan Sözlü'nün, alternatif alanlar olmasına karşın Ramazan etkinlikleri için Merkez Park'ı tercih etmesi çevrecilerin tepkisine yol açtı. Park içerisinde büyük bir yemek çadırı ile alışveriş stantlarının kurulması sırasında tonlarca ağırlığındaki vinç kamyon ve kamyonetler çimleri adeta otoban gibi kullandı. İftar çadırı ve stant kurulmasının güzel bir etkinlik olduğunu belirten çevreciler, yer seçiminin yanlışlığına dikkat çekerek, "Adana'da hiçbir yer kalmamış gibi neden Merkez Park kullanılıyor? Oysa Galleria'nın otoparkı bugüne kadar birçok etkinliğe ev sahipliği yaptı. Ramazan etkinlikleri de rahatlıkla düzenlenebilirdi. Geçmişte kullanıldı hatta. Vinçler, araçlar çimlerin üzerinden geçerken bizim içimiz gitti. Küçük çadırlar bazı araçlar için gölgelik olarak kullanıldı" dedi.

POPÜLİST YAKLAŞIM
Merkez Park'ta büyük iftar çadırının yanı sıra 150'ye yakın küçük çadırın olacağını belirten uzmanlar buna karşı çıkarak, "Yeşil alanların kullanım amaçları yasalarca belirlenmiştir. Bunun dışına çıkılamaz. İftar çadırı bir yana küçük çadırlarda ticari faaliyetler yürütülecek. Bu durum, tamamıyla yanlış. Bu alanlara sadece deprem ve afet dönemlerinde çadır kurulur. Ramazan etkinliği diye göz yumulacağı düşünülerek yapılmış popülist bir girişim" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yer bulamadı parka göz dikti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN