Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüreğirli kadınlardan Anadolu’dan Esintiler

Yüreğir Belediyesi Kültür ’ndeki öğretmen ve öğrencilerin hazırladığı ürünlerinin yer aldığı defile ve büyük ilgi gördü

Giriş Tarihi: 4.6.2016
Yüreğirli kadınlardan Anadolu’dan Esintiler
Yüreğir Belediyesi Kültür 'nde, 'Anadolu'dan Esintiler' adlı defile ve düzenlendi. Belediye bünyesindeki 11 kültür evinde öğretmen ve öğrenciler tarafından üretilen ürünlerin sergilendiği defile ve sergiye büyük ilgi vardı. Seramik, çini, cam füzyon, taş bebek, ebru sanatı, kokulu taş ve sabun alanlarında üretilen ürünler 5 Haziran'a kadar görülebilecek.

VATANDAŞLARI DAVET ETTİ
Bütün lıları açılan sergiye davet eden Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Türk kadınına imkân verildiğinde çok şeyler yaptığına bir kez daha şahit olduk. Hepsini kutluyorum" dedi. Başkan Çelikcan Adana Valisi Mustafa Büyük'e kültür evlerinde üretilen el emeği göz nuru bir tablo hediye etti. Üretilen ürünlere hayran kaldığını belirten Başkan Çelikcan, "Ortaya çıkan ürünleri görünce kültür evlerimizi açmakta ne kadar doğru bir iş yaptığımızı şimdi daha iyi görüyorum. Yüreğirli kadınlarımız dört duvar arasından çıkıp üretip, aile bütçelerine katkı sağlıyorlar. Bizim de asıl amacımız buydu" şeklinde konuştu.

VALİ BÜYÜK: YÜREĞİR ADANA'NIN PARLAYAN YILDIZI
Adana Valisi Mustafa Büyük Yüreğir'in Adana'nın parlayan yıldızı olduğunu belirtti. Sosyal ve kültürel etkinlikler başta olmak üzere birçok etkinliğin Yüreğir'de gerçekleştirildiğini belirten Vali Büyük, "İlimizdeki eğitim çalışmalarını daha ileriye götürme gayreti içerisinde olduk. Bana iki güzel yılı yaşatan hemşerilerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüreğirli kadınlardan Anadolu’dan Esintiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN