Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ormancıların tatbikatı gerçek gibi

Orman söndürme helikopterinin katıldığı tatbikatta ekipler çıkan ı kısa sürede söndürürken, Orman Bölge Müdürü Altındaş, “Yangınlara hazırız” dedi

Giriş Tarihi: 5.6.2016
Ormancıların yangın tatbikatı gerçek gibi
Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Serinyol Orman Fidanlık Müdürlüğü'nde 2016 yılı sezonu açılışı nedeniyle bir tatbikat düzenlendi. Tatbikatta, Antakya Orman İşletme'ye bağlı yangın söndürme ekipleri yangına kısa sürede müdahale etti. Yangın söndürme helikopterinin de katıldığı tatbikat gerçeği aratmazken, Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Alpaslan Altındaş, bu yıl yangınlara hazır olduklarını söyledi. Geçtiğimiz yıl Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü sorumluluk sahasında 170 orman yangını çıktığını, bu yangınlarda 180 hektarlık bir alanın zarar gördüğünü belirten Orman Bölge Müdürü Alpaslan Altındaş, "Bu yıl yangınlar yine başladı. Şimdiye kadar 25 yangında 60 hektarlık ormanlık alan yandı. 2016 yılının geçen iki yıla oranla daha zorlu geçeceğini tahmin ediyoruz. Bunun nedeni ise sıcak ların çok erken başlaması" diye konuştu.

ÜÇ AYA DİKKAT ÇEKTİ
Bölgede orman yangınlarının genellikle Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında çıktığını belirten Altındaş, "Bu aylarda hava sıcaklığı çok yükseliyor. Muhtemelen önümüzdeki aylarda 50 dereceyi bulacak. Hava hem çok sıcak, hem yağış az. Ormanlık alanlarda otların kuruması yangını artıran sebeplerden biri. Ayrıca ormanlık alanlarda piknik yapan vatandaşlarımızın çok dikkatli olmasını, özellikle cam kırıklarına yol açmamalarını diliyoruz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ormancıların yangın tatbikatı gerçek gibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN