Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zabıtalar gelmiyor okeye devam edin

Büyükşehir Belediyesi’ne ait havuzu kıraathaneye çevrildi. Vatandaş şikayet etti, skandal duyuldu ancak ne Büyükşehir ne de Seyhan Belediyesi kılını kıpırdatmadı

Giriş Tarihi: 5.6.2016
Zabıtalar gelmiyor okeye devam edin
Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluğundaki bir havuzunda yaşanan kıraathane skandalı devam ediyor. Ne vatandaşların şikayetleri ne de olayın kamuoyuna duyurulması belediyeleri harekete geçirmedi. Skandala son vermesi gereken Büyükşehir Belediyesi üç maymunu oynuyor, kaçak çalışan kıraathaneyi kapatması gereken Seyhan Belediyesi ise sessizliğini koruyor.

SKANDAL ÜSTÜNE SKANDAL
Çeşitli skandallarla gündeme gelen yüzme havuzları, yaz aylarında DSİ'ye ait sulama kanallarında yaşanan boğulmaların önüne geçilmesi için Adana Valiliği ve Büyükşehir tarafından yapıldı. Valiliğin denetimindeki havuzlar yeni yasa ile Büyükşehir Belediyesi'ne devredildi. Ancak ilgisizlik ve denetimsizlikten Gürselpaşa'daki havuz harabeye dönerken Denizli'deki havuz ahıra döndü. Havuzlardaki son skandal ise Pınar Mahallesi'nde yaşandı. 21 Mayıs 2016 tarihinde SABAH Güney'e manşet olan olay "Okey oynayan havuza gelsin" başlığıyla duyuruldu. Haberde Pınar Mahallesi'ndeki yüzme havuzunun amacı dışında kullanıldığı fotoğrafla belgelenmişti. İşletme sahibi, yaklaşık 4 ay önce soyunma odalarının yanına suntayla çevrilen bölme inşa ederek burasını kıraathaneye çevirdi.

VATANDAŞ TEPKİLİ
Her gün akşam saat 20:00'ye kadar okey oynandığını ve içildiğini gören vatandaşlar 153'ü arayarak durumu bildirdi ama sonuç alamadı. Havuzda bir yandan kulaç sesleri bir yandan da sigara dumanı ve okey taşı sesleri yükseliyordu. Önce kıraathanenin kapısını kapatarak çözüm bulan işletme sahibi gelen giden zabıta olmayınca kapıyı tekrar açtı ve okey oynatmaya devam etti.

KAPI ÇÖZÜMÜ
İşletme sahipleri, skandalın SABAH Güney'de yayınlanmasının ardından, görüntü alınmaması için kıraathanenin arka kapısını kapattı. Ancak zabıtaların gelip gitmediğini görünce kapıyı açıp yeniden okey oynatmaya devam etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zabıtalar gelmiyor okeye devam edin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN