Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Niğde çevresindeki illerle bütünleşiyor

Niğde Belediyesi, kentin cazibe unsurlarını çevre illere sunuyor. Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, “Niğde’yi çevresiyle buluşturarak ulusal bir tanıtım yapmayı amaçlıyoruz” dedi

Giriş Tarihi: 6.6.2016
Niğde çevresindeki illerle bütünleşiyor
Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, "Niğde Çevre İllerle Bütünleşiyor" projesi kapsamında kentini Mersinlilere tanıttı. Ulusal, yerel ve bölgesel basın kuruluşlarının yoğun ilgi gösterdiği tanıtım toplantısında Niğde'yi turistik, ekonomik, kültürel ve sosyal yönleriyle anlatan Başkan Akdoğan, Niğde'nin çevre illerle kaynaşması için hayata geçirdikleri projenin olumlu sonuçlarını almaya başladıklarını bildirdi.

İKİNCİ ADIM MERSİN
Niğde Belediye Başkanlığı'nın, kentin tarihi, turistik, kültürel, ekonomik ve sosyal yönlerinin her anlamda tanıtılması amacıyla geçtiğimiz aylarda Adana'da başlattığı projenin ikinci adımı Mersin'de atıldı. Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Mersin'de devam eden projenin Kayseri, Konya ve Ankara illerini de kapsadığını ifade ederek, "Amacımız, Niğde'mizin çevre illerle bütünleşmesi, ilimizin her yönüyle tanıtılması, anlatılmasıdır. Programlarımıza katılan gazetecileri Niğde'ye davet edeceğiz ve geziler düzenleyeceğiz" dedi.

"ÖNCE KENDİ BÖLGEMİZDE"
Niğde'nin bölgesinde güçlü yönlerini de ortaya çıkarmayı amaçladıklarını vurgulayan Akdoğan, "Eğer biz illerimizi kendi bölgemizde tanıtamazsak Türkiye'de ya da dünyada tanıttığımızdan söz edemeyiz. Bu bakımdan biz bir adım atarak böyle bir projeyi geliştirdik ve Niğde'yi tanıtmaya başladık. Adana'da yaptığımız programda hakikaten olumlu geri dönüşler aldık. Faydalı bir program gerçekleştirdiğimizi gördük ve ne kadar isabetli bir karar aldığımızın ve projenin uygulanması için çaba içerisine girdiğimizin doğru olduğunu düşündük" diye konuştu. Mersin'in Niğdelileri heyecanlandıran bir il olduğuna işaret eden Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Mersin'de ikamet eden Niğdelilerin sayısının azımsanmayacak kadar çok olduğunu, buna karşılık, Niğde'de de önemli sayıda Mersinlinin ikamet ettiğini belirtti. Akdoğan, "Hitit uygarlığından Roma'ya, oradan Bizans, Selçuklu, Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti… Bunların hepsine Niğde ev sahipliği yapmış ve bu uygarlıkların hepsinin bugün mirasını görmek mümkün" dedi. Başkan Akdoğan, Mersin'deki toplantısında şu ifadelere yer verdi: "Niğde bir üniversite şehri. 132 bin nüfusu olan bir şehirde 25 bin üniversite öğrencimiz var. Mukayese yaptığımız zaman birçok ilimizde rastlayamayacağımız bir durumdur. Ayrıca önümüzdeki 2 yılın sonunda bu rakam 32 bine çıkacak çünkü 5 yeni fakültenin inşaatı devam ediyor. Bu bakımdan Niğde bir üniversite kentidir. Bunun yanında her 10 üniversite öğrencisinden 1 tanesi Mersin'den geliyor. Yani 2 bin-2 bin 500 Mersinli öğrencimiz var."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Niğde çevresindeki illerle bütünleşiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN