yatırımda istikbal vaat ediyor

Giriş Tarihi: 6.6.2016
Niğde yatırımda istikbal vaat ediyor
'yi insanıyla, doğasıyla, suyuyla, her bir köyü ve ilçesiyle, mahallesiyle, kültürüyle ve tarihimizdeki eşsiz yeri ile seven bir Niğdeli olarak, memleketime duyduğum sevgiyi sözcüklerle değil Niğde'nin çehresinin ve yaşantısının değişmesine, gelişmesine katkı sağlayan icraatlarla ortaya koymaya çalışıyorum.
Özellikle pek çok alanda geleceğe yatırım yaparak Niğde'mize armağan ettiğimiz yatırımların, beni yetiştiren memleketime duyduğum sevdanın en güçlü ifadeleri olmasını istedim.
Hemşerilerimizden aldığımız güçle pek çok iş yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Fakülteler, okullar, hastaneler, sulama tesisleri, gençlik merkezleri, ulaştırma ve altyapı projeleri, toplu konutlar, yurtlar, yeni hizmet binaları, istihdam alanları, adliye ve hükümet konakları…
Özellikle vurgulamak isterim ki, milletvekilliğimin ilk gününden beri yoğun bir uğraş ve takip içerisine olduğum, son seçimde de sözünü verdiğimiz havalimanı, otoyol, tıp fakültesi, ihtisas bölgesi, hızlı tren projeleri ile ilgili çalışmalar olumlu yönde devam ediyor. Hepsi ile ilgili yakından takibimiz devam ediyor, hepsinde ciddi aşamalar kaydedildi ve inşallah bu yatırımları Niğde'mize kazandıracağız.

ENERJİDE MERKEZ OLUYOR
Özellikle memleketimizin geleceği açısından da önemli olan enerji konusunda Niğde'miz çok ciddi yatırımlar almaya başlıyor. Günlük ortalama güneşlenme süresi bakımından 'nin en iyi güneş enerjisi potansiyeline sahip illerinden biri olan Niğde'mizde, Bor ilçemizde Badak ve Seslikaya köyleri sınırları içinde Tozlukaya, Karataşlı, Çekirge Yurdu ve eski Badak mevkilerinde bulunan 2 bin 539 hektarlık alan 'Niğde Bor Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi' olarak ilan edildi. 3 yıldır yakından takip ettiğimiz bu projede yakında yatırım safhasına geçiyoruz. Bunun yanı sıra Türkiye'de bir ilk olan yerli güneş paneli ve hücre üretimi yapmak üzere bir fabrikanın Bor Karma OSB'de temelini attık. 25 milyon euroluk bu yatırım 32 hektar alan üzerinde kurulacak.
Öte yandan Niğde ve Bor'da bulunan organize sanayi bölgelerimiz tam doluluğa ulaştı. Çok sayıda yeni yatırım talebi üzerine harekete geçerek bu organize sanayi bölgelerimize ek alanların tahsislerini gerçekleştirdik.
Niğde Üniversitemiz, bilimsel ve teknik alanda her geçen gün daha da gelişen, öğrenci sayısına eş değer olarak eğitim kalitesi ve ilimize sağladığı katkıları artan bir yapıya kavuştu. Yakın zamanda kuruluşu tamamlanan İletişim Fakültesi, hayırsever desteğiyle kurulan Tarım Teknolojileri Fakültesi, İslami İlimler ve Güzel Sanatlar fakülteleri ile üniversitemiz çok seçkin bir konuma oturdu. Fiziksel inşa süreci tamamlanma aşamasına gelen Teknopark ile de üniversite-sanayi işbirliğinin artırılması, ileri teknolojiye yönelik girişimciliğin teşvik edilmesi, teknolojik bilgi üretilmesi, bilimsel bilginin ticarileştirilmesi, AR-GE'ye dayalı ürün ve üretim yöntemlerinin geliştirilmesine imkân sağlanacak. Yapılan yatırımlar ile önümüzdeki 15-20 yıl şehrimizde, üniversitemizde yükseköğrenimde yurt barınma sorunu yaşanmayacak.
Sağlıkta, eğitimde, ulaştırmada, turizmde, gençlik ve sporda çok önemli yatırımlar yakında tamamlanıyor. Yani şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki Niğde'miz yatırım aşamasına geçen ve çalışmaları devam eden dev projelerle altın çağını yaşıyor.

Alpaslan Kavaklıoğlu
AK Parti Niğde Milletvekili
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Niğde yatırımda istikbal vaat ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN