Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarihi motiflerle yeni nesil parklar

Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, yeni nesil çocuk oyun gruplarının monte edildiği parkları gezerek, hem denetim yaptı hem de çocuklarla eğlenceli vakit geçirdi

Giriş Tarihi: 6.6.2016
Tarihi motiflerle yeni nesil parklar
Son 6 yılda 'ye 24 yeni çocuk oyun parkı kazandıran ve mevcut 50 parkı revize eden Niğde Belediyesi, parkları son model çocuk oyun gruplarıyla donatıyor. Sert zeminleri kauçukla döşenen parklara, aynı anda 6 çocuğun kayabileceği kaydıraklar monte ediliyor. Niğde'nin tarihi ve turistik yerlerine ait motiflerin de yer aldığı parklarda yetişkinler için spor aletleri bulunuyor. Bazı parklara sentetik zeminli spor sahaları da yapılıyor.

GÜVENLİ VE ESTETİK
Niğde Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından, zemininden oyun gruplarına kadar hem güvenli hem de estetik bir görünüm kazandırılan parklarda Gümüşler Manastırı, Niğde Kalesi, Alaaddin Camii, Sungur Bey Camii gibi tarihi ve turistik yerlerin motiflerine yer verilerek, çocukların oyun oynarken hem kenti hem de tarihi yerleri öğrenmelerine imkan sağlanıyor. Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, son model çocuk oyun gruplarının monte edildiği parklardan biri olan Niğde-Bor yolu Kendirli Rezidansın arka kısmında gemi şeklinde dizayn edilen parka giderek, montaj çalışmalarını denetleyip, yeni oyun gruplarını inceledi. Parkta oynayan çocuklarla eğlenceli vakit geçiren Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, şunları söyledi:

BÜYÜKLER İÇİN DE
Yeni parklarda hem çocukların hem de çocuklarıyla birlikte parklara gelen yetişkinlerin eğlenceli vakit geçirebilmelerine olanak sağlayan spor aletleri ve oyun grupları monte ediliyor. Çocuklarımızın boş vakitlerini daha sağlıklı ortamlarda eğlenerek geçirmeleri için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Aynı zamanda yetişkinlerin de çeşitli spor aktivitelerine katılabileceği sentetik zeminli sahalar yapıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihi motiflerle yeni nesil parklar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN