Muhtarlar yayla şenliğinde buluştu

Muhtarlar için şenlik düzenleyen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, “Muhtarlar bizim için çok önemli” dedi

Giriş Tarihi: 8.6.2016
Muhtarlar yayla şenliğinde buluştu
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nce Başkonuş yaylasında "1. Geleneksel Muhtarlar Yayla Şenliği" düzenlendi. Muhtarların bölgelerinde devletin temsilcisi olarak görev yaptığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, "Muhtarlar bizim için çok önemli. Onları gönüllü çalışma arkadaşlarımız olarak kabul ediyoruz. Muhtarlarımızın bu gayreti ve azmi olmasa, sorunların tespiti konusunda birçok personel görevlendirmek zorunda kalırız" dedi.

ALMANYA'YI KINADI
'nın Ermeni iddialarına ilişkin kararını da değerlendiren Erkoç, şunları kaydetti: "Türkiye şahlandıkça, ayağa kalktıkça, 'Dünya siyasetinde biz de varız' dedikçe, birileri bundan rahatsız olmakta ve Türkiye'nin önünü kesmek için her türlü entrika ve oyunu çevirmekte. Alman Meclisi, Ermeni soykırımı diye yalan ve yanlış bir iddiayı kabul etti. Bu konuyu kınıyoruz. Biz tarihte dünyaya adalet ve hakkaniyetle muamele eden bir ecdadın torunlarıyız" diye konuştu.

OZANLAR ATIŞTI
Konuşmaların ardından mahalli ozanlar atıştı, türküler söylendi ve muhtarlar şiirler okudu. Muhtarlar arasında halat çekme yarışmasının yapıldığı şenlikte, Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ ve muhtarlar, davul zurna eşliğinde halay çekti. Şenliğe, Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz, Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek de katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhtarlar yayla şenliğinde buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN