Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sözlü ve Savaş hüsrana uğradı

Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li ile Hatay’da CHP’li Lütfü Savaş, en başarılı büyükşehir belediyeleri anketinde yine şok oldu

Giriş Tarihi: 8.6.2016
Sözlü ve Savaş hüsrana uğradı
Türkiye'nin tanınmış bağımsız araştırma şirketi ORC tarafından 3 ayda bir yapılan Yerel Yönetimler Performans Araştırması'nın sonuçları açıklandı. Sonuçlar Büyükşehir Belediye Başkanı 'nün moralini bozacak boyutta. Paranın verilip ödülün kapıldığı organizasyonlarda 'Avrupa'da Teknolojiyi En İyi Kullanan Belediye' seçilen Adana Büyükşehir Belediyesi, son yapılan ankette umduğunu bulamadı. CHP'li Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş da sıralamada sondan kurtulamayanlardan. 24'üncü olan Savaş'ın morali bozuk.

SÖZLÜ YİNE GERİDE KALDI
Bağımsız ORC Araştırma Şirketi'nin en başarılı büyükşehir belediyeleri anketinde Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 3 ay sonra da yine 25' olabildi. Başkan Sözlü, Mart ayında açıklanan sıralamada olduğu gibi ankette sadece Tekirdağ, Mersin, Mardin, Diyarbakır ve Van büyükşehir belediye başkanlarını geride bırakabildi. Sözlü için sevindirici tek gelişme, başarı oranını 0.5 puan arttırarak yüzde 33.7'den 34.3'e çıkarmış olması. Dünya Araştırmacılar Derneği ESOMAR üyesi olan ve ISO 20252 Uluslararası Pazar, Kamuoyu ve Sosyal Araştırma Standartları Belgesi'ne sahip ORC Araştırma Şirketi, yaptığı yerel yönetimler araştırmasıyla büyükşehir belediyelerini mercek altına aldı. Araştırma, farklı sosyo-ekonomik ve sosyo-demografik gruba mensup kişilerden yaş, cinsiyet ve eğitim kotalarına göre tesadüfi yöntemle seçilmiş 22 bin 540 kişi ile 'Bilgisayar Destekli Telefon Görüşmesi' yöntemiyle gerçekleştirildi. Ankette Ankara Büyükşehir Belediyesi 1'inci olurken Adana Büyükşehir Belediyesi 25'inci olabildi. Ankette Adana yüzde 34.3 başarı oranıyla sondan 5'inci oldu. Hüseyin Sözlü, araştırmada Tekirdağ, Mersin, Mardin, Diyarbakır ve Van'ı geçebildi. Sözlü, bölge belediyeleri arasında ise sondan ikinci oldu. Ankette, Gaziantep yüzde 56 ile 5, Kahramanmaraş yüzde 53.1 ile 11, Hatay yüzde 35.8 ile 24, Mersin ise yüzde 29.6 ile 27'nci oldu. Bu sonuçlarla Mart ayında olduğu gibi bu ankette de MHP'li Sözlü ile CHP'li Savaş, sıralamada son sıralardan kurtulamayan belediye başkanları oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sözlü ve Savaş hüsrana uğradı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN