Türkiye'nin en iyi haber sitesi

500 dev kuruluşun 24’ü Gaziantep’ten

Güneydoğu’nun sanayisinin başkenti Gaziantep, ’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasına 24 firması ile girmeyi başardı

Giriş Tarihi: 9.6.2016
500 dev kuruluşun 24’ü Gaziantep’ten
İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından yapılan "'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2015 Araştırması'' açıklandı. Araştırma sonuçlarına göre, Gaziantep'ten listeye giren firma sayısı 3 adet arttı. 'nin 500 büyük sanayi devi arasında yer alarak, alan Gaziantepli 24 firma kentin gururu oldu. GSO Başkanı Adil Sani Konukoğlu, 'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasına girerek göğüslerini kabartan tüm firmaları ve bu başarıda önemli payı bulunan çalışanlarını tebrik etti.

ÜRETİM YATIRIM İSTİHDAM
İSO 500 listesindeki sanayi kuruluşlarının illere göre dağılımı incelendiğinde Gaziantep'in, Türkiye genelinde beşinci sırada olduğuna dikkati çeken Konukoğlu, "Firmalarımızın, listede hem sayı hem de basamak olarak yükselmesi bizleri sevindirdi. Gaziantepli sanayi kuruluşlarının üretimden satış tutarında da 2014 yılına göre yüzde 24,7 oranında artış oldu" dedi. 2015 yılında da seçim yılı olmasına ve küresel piyasalarda devam eden sıkıntılara rağmen Gaziantep firmalarının yükselen bir ivme gösterdiğini söyleyen Konukoğlu, "Üretim, yatırım, istihdam ve ihracat gerçekleştirerek ekonomiye katkı sağlayan firmalarımızla ne kadar övünsek azdır" diye konuştu.

KARARLI ADIMLARLA
GSO Başkanı Konukoğlu, ülkemizin kalkınma sürecinin hız kazanmasında sanayileşme atılımlarının belirleyici rol oynadığının altını çizerken, "Daha güçlü bir ekonomiyi ancak güçlü sanayiyle sağlayabiliriz. Türk sanayisinin rekabet gücünün sürekli kılınması, üretimin artırılması her zaman temel önceliğimiz olmalıdır. Bu bağlamda yüksek teknolojiye yönelik çabalarımızı kararlı adımlarla sürdürmeliyiz'' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
500 dev kuruluşun 24’ü Gaziantep’ten
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN