Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alman meclisine Beşen’den kınama

Giriş Tarihi: 9.6.2016
Alman meclisine Beşen’den kınama
ve Sanayi Odası (KMTSO) Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Beşen, Alman Federal Meclisi'nin sözde soykırım iddialarını kabul etmesini şiddetle kınadı. Beşen, "Köklerinde Allah korkusu bulunan bir millet asla soykırım yapmaz. Bunu Türkiye'ye dayatmak kabul edilemez bir durumdur" dedi.

"ARŞİVLERİ AÇALIM"
Alman Federal Meclisi, 1915-1916 yıllarındaki Ermeni tehcir ve olaylarını 'soykırım' olarak nitelendiren karar tasarısını oylayıp onaylamasına Kahramanmaraş dünyasından tepki geldi. KMTSO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Beşen, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve tarihçilerin defalarca arşivleri açıp bakalım demesine rağmen bu olayın alelacele Alman meclisinden geçirildiğini söyledi.

ASLA SOYKIRIM YAPMAZ
Beşen şöyle konuştu: "Tarihi boyunca dünya topraklarında adaleti ile 700 sene yaşayan bir ümmetin ecdadı soykırım yapmaz. Soykırımı asıl Ermeniler, Fransızların ve İngilizlerin kışkırtması ile Türklere yapmıştır. Şu anda soykırım iddialarını kabul etmeye hazırlanan ülkelerin geçmişte milyonlarca kişiyi katlettikleri kayıtları ile mevcuttur. Türkler esir düşmüş askerlere bile misafir gibi davranan bir soydan gelmiştir. Asla ve asla soykırım yapmaz. Bu böyle biline."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alman meclisine Beşen’den kınama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN