Verilen söz tutuldu göletler ihale edildi

Kalkınma Bakanı ve AK Parti Milletvekili , kent genelinde yapılacak 17 sulama göletinin ihalesine çıkıldığını söyledi

Giriş Tarihi: 10.6.2016
Verilen söz tutuldu göletler ihale edildi
Aday gösterildiği günden bu yana kentte devam eden projelerin takipçisi olacağı yönünde sözler veren ve bu sözlerini birer birer yerine getiren Kalkınma Bakanı ve AK Parti Milletvekili , sulama göleti projelerine de el attı. Elvan, Mersin genelindeki 17 sulama göletinin ihalesine çıkıldığını bildirdi.

YERDE KALMAYACAK
Sulama problemini Mersin'in gündeminden çıkarmak istediklerinin vurgulayan Elvan, "Hemşerilerim müsterih olsun. Verdiğimiz sözlerin hiçbiri yerde kalmayacak. Hepsini tek tek takip ediyoruz ve bunları bir bir gerçekleştireceğiz. 8 göletin ihale süreci tamamlandıktan sonra her 15 günde bir gölet projesi hazırlanmış olacak. Mersin genelinde de 7 göletin daha proje yapım ihalesine çıkıldı" dedi.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
12 barajda çalışmalarının devam ettiğini aktaran Elvan, "5 baraj planlama ve proje aşamasında. 9 gölette plan ve proje çalışmaları sürüyor. 4 adet küçük sulama göleti için de proje yapımına başlandı. Daha önce Mersin İl Özel İdaresi'nce yapımına başlanan ve kurumun kaldırılması nedeniyle inşaatı yarım kalan Er göletlerinin de eksik kalan kısımları için çalışmalar başladı" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Verilen söz tutuldu göletler ihale edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN