Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Halka dokunarak çözüm arayacağız

Valisi Mahmut Demirtaş, “Adana’ya yabancı değilim. Göreve başlar başlamaz halkımın arasında olacak, onlara dokunacak ve sorunları halkımızla birlikte çözeceğiz” dedi

Giriş Tarihi: 13.6.2016
Halka dokunarak çözüm arayacağız
Valiler Kararnamesi ile merkeze alınan Mustafa Büyük'ün yerine atanan Valisi Mahmut Demirtaş, "4 yıl görev yaptığım 'da çok güzel projelere imza attım. Halkımızla iç içe oldum, onların görüş ve istekleri doğrultusunda hizmet ürettim. Adana'da da aynı anlayışla hizmet yapmayı istiyorum. Halkın arasında olacak, onlara dokunacak, sorunları birlikte çözüme ulaştıracağız. Adana'da çok güzel hizmetlere birlikte imza atacağız" dedi.

"SORUNLARI AŞACAĞIZ"
SABAH Güney'e konuşan Vali Mahmut Demirtaş, "Adıyaman'dan gönül rahatlığı ile ayrıldım. Görev yaptığım 4 yıl boyunca gerçekten önemli hizmetleri hayata geçirdik. Şimdi Türkiye'nin en büyük illerinden biri olan Adana'da görev yapacağım. Adıyaman'a göre büyük bir kent Adana. Karşımıza çıkan tüm zorlukları bakanlarımızın, milletvekillerimizin, belediyelerimizin, odalarımızın ve değerli halkımızın desteği ile aşacağımıza gönülden inanıyorum" diye konuştu. Merkeze atanan Vali Mustafa Büyük'ü çok sevdiğini ve onun çok önemli bir devlet adamı olduğunu belirten Vali Mahmut Demirtaş şöyle dedi: "Meslek büyüğüm, değerli ağabeyim Mustafa Büyük ile bir araya gelip Adana ile ilgili görüş alışverişinde bulunacağım. Kurumları, sivil toplum örgütlerini, odaları, yerel yönetimleri bizzat ziyaret edip, yapılacak işler ve acil çözüm bekleyen sorunlarla ilgili beraber hareket etmenin yollarını arayacağız" dedi.

MAHMUT DEMİRTAŞ KİMDİR?
1965 yılında Kırşehir ili Çiçekdağı ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Çiçekdağı ilçesinde, orta ve lise öğrenimini Yozgat ili Yerköy ilçesinde tamamladı. 1988 yılında Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu. 1990 yılı Aralık ayında Denizli Kaymakam adayı olarak göreve başladı. Yozgat-Çayıralan, Kayseri-Felahiye, Ankara- Kızılcahamam ve Isparta-Atabey ilçelerinde Kaymakam vekilliği yaptı. 1992 yılında 8 ay süre ile İngiltere'de inceleme ve araştırmalarda bulundu. Daha sonra sırasıyla Aksaray-Güzelyurt, Malatya-Pütürge ilçelerinde Kaymakamlık, Van ve Osmaniye illerinde Vali Yardımcılığı yaptı. 9 yıl Mülkiye Müfettişliği görevinde bulundu. 2003 yılında İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu'nda Mülkiye Müfettişi olarak göreve başladı. Bu görevi yürütürken 03.08.2012 tarih ve 3511 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Adıyaman Valiliği'ne atandı. Mahmut Demirtaş evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halka dokunarak çözüm arayacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN