’a Kaynak’tan destek

Başbakan Yardımcısı , ayağının tozuyla için 1 milyon liralık acil destek ve 6 AFAD il binasından birinin kente yapılması için talimat verdi

Giriş Tarihi: 13.6.2016
Kahramanmaraş’a Kaynak’tan destek
Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere memleketi 'a gelen Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili , kente görev yapan gazetecilerle iftarda bir araya geldi. gündemini değerlendiren Veysi Kaynak, Kahramanmaraş'a gelecek yatırımlarla ilgili de, ilk adımda bu yıl planlanan 6 AFAD il müdürlüğü binasından birinin kente yapılacağını söyledi. İftar yemeğine AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri, Vali Mustafa Hakan Güvençer, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç, AK Parti il ve ilçe başkanları ile ilçe belediye başkanları da katıldı. İftar sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kaynak, Kılıçdaroğlu'nun şehit cenazelerinde protesto edilmesine ilişkin değerlendirmede bulundu, "Herkes kendi eliyle ne yaparsa onu götürür yanında" atasözünü hatırlattı. Yaklaşık 45 yıl süren fiili savaştan sonra ayakta kalabilmiş bir milletin, bir devletin, bu devlete halel gelmesine izin vermeyeceğini vurgulayan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, "İçte ve dışta planlar yapan hainler emellerine ulaşamayacak" dedi. Kahramanmaraş'a yapılacak yatırımlardan da döz eden Kaynak, bu yıl Türkiye'de yapılacak 6 AFAD il müdürlüğü binasının birinin Kahramanmaraş'ta başlayacağını belirtti.

1 MİLYONLUK DESTEK
Hacı Bayram Veli Mahallesi'nin devamında heyelana maruz kalacak bölge için 1 milyon liralık acil bir destek talimatı verdiğini dile getiren Veysi Kaynak, "Büyükşehir Belediyesi orada kamulaştırmaya devam edecek. Ilıca Mahallesi'nde Kaplıca bölgesinde Büyükşehir'in yaptığı sondajla oranın suyu arttı. Günün şartlarına uygun bir tesis yapılması gerekiyor. AFAD'a ayrılmış 33 bin 500 metrekarelik arsanın tahsisinin kaldırılması talimatını verdim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahramanmaraş’a Kaynak’tan destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN