Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Marka sokakta çadırlara tepki

Büyükşehir Belediye Başkanı ’nün onayı ile Mithat Saracoğlu Caddesi’nde markası mağazaların önüne kurulan çadırlar yüzünden cadde esnafı zor durumda

Giriş Tarihi: 14.6.2016
Marka sokakta çadırlara tepki
Adana'da markalarının satıldığı mağazaların bulunduğu Mithat Saraçoğlu Caddesi'nde Büyükşehir Belediye Başkanı 'nün isteği ile Ziyapaşa Lions tarafından kurulan çadırlar yüzünden cadde esnafı zor günler yaşıyor. Vakkorama, Hotiç, Flormar, Erdemir, İpekyolu, Cartier gibi ünlü markaların satıldığı mağazaların önünü kapatan ve müşteri gelmesini engelleyen çadırlar yüzünden satış yapamadıklarını söyleyen esnaflar, "Ramazan ayı nedeniyle ev kadınlarına bir imkan yaratılmak istendi ancak bizim işlerimiz bıçak gibi kesildi" dediler. Ziyapaşa Lions Kulübü tarafından organize edilen ve Akşam Pazarı adı verilen çadırlarda ev kadınlarının evde yaptıkları işleri ve bazı yiyecekleri sattığını belirten esnaflar, "Çadırlar gün boyu duruyor. Masalar ve sandalyeler Büyükşehir Belediyesi tarafından temin edildi. Akşam saat 17.00'den sonra kadınlar gelip ürünlerini sergilemeye başlıyor. Tam bizim işlerin açıldığı . Ama mağazalarımızın önünü kapatan çadırları gören alışverişe gelmiyor" diye konuştu.

KALDIRIMLAR ARAÇ DOLU
Mithat Saraçoğlu Caddesi'nde uzun zamandan beri araçların park etmesi yüzünden yaşanan sıkıntılara bir de çadırların eklendiğini söyleyen mağaza sahipleri, "Burası Adana'nın en gözde caddesi ama ne yazık ki buradaki esnafların hepsi sıkıntı içinde. Bazen işyerlerimizi kapatıncaya kadar hiç satış yapmadığımız oluyor. Çünkü kaldırımların üzeri araçlarla dolu. Çift sıra park yapıldığı anlar oluyor. Alışverişe gelenler ne yapacağını bilmiyor. Park bulamayınca geri gidiyor" şeklinde konuştu. Bu sıkıntılara bir de çadırların eklendiğini söyleyen mağaza sahipleri Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'ye seslenerek şöyle dediler: Dünya markalarının bulunduğu bir caddeye çadır kurmak ne kadar mantıklı? Babalar Günü geldi. İnsanlar babalarına hediye almak istiyor ama çadırların önüne toplanan insanlar yüzünden mağazaya giremiyor. Hatta bu çadırların birisi tam mağazanın giriş kapısının önüne 'Akşam Pazarı Hatırası' diye fotoğraf panosu koydu. Uyardığımız zaman 'Gidin derdinizi Büyükşehir'e anlatın' diyorlar. Ne yapacağımızı şaşırdık."

ÇADIRLAR TUZU BİBERİ OLDU
Mithat Saraçoğlu Caddesi'nde çift sıra park eden araçlardan bıkan cadde esnafı şimdi de kapılarının önüne kadar gelen çadırlardan yana dertli. Büyükşehir Belediyesi'nin Ziyapaşa Lionslara kıyak çekmek için hayata geçirdiği "Akşam Pazarı" projesinin yer seçiminin doğru olmadığını söyleyen esnaflar, "Çadırlar için daha farklı bir yer bulunabilirdi. Bu cadde zaten çok sıkışık. Çadırlar tuzu biberi oldu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Marka sokakta çadırlara tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN