Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Burs kazananlar sevincini paylaştı

Yakın Doğu Koleji giriş sınavında Suat Günsel bursu kazanan öğrenciler Dr. Suat Günsel’i ziyaret etti. Dr. Günsel öğrencilere, “Yaptıklarınızla değil, henüz yapmadıklarınızla övünün” dedi

Giriş Tarihi: 15.6.2016
Burs kazananlar sevincini paylaştı
Yakın Doğu Koleji giriş sınavında Dr. Suat Günsel bursu almaya kazanan 28 öğrenci, Yakın Doğu Koleji Müdürü Işılay Arkan, Müdür Baş Yrd. Ertaç, Müdür Muavini Ömer Özkan, Sait Baki, Fırat ve Ertaç Uçaner ile birlikte rektörlük binasına giderek Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel'i makamında ziyaret ederek, teşekkür etti.

HEYECANLIYIM
YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel, başarılı öğrencileri yürekten kutlayarak, "Büyük bir koşunun ardından önemli bir başarı elde ettiniz. Bu basit bir sınav başarısı değil. Neler başarabileceğinizin ilk adımını atmış oldunuz. Sizleri görmek, doya doya izlemek istedim. Gözlerinizdeki ışığı görmek istedim. Belki siz çok heyecan duydunuz ama ben de sizler kadar heyecanlıyım" dedi. Kendisinden örnekler veren Dr. Günsel, "Ben 5 yaşında çamurdan araba yapıyordum. Bu arabaları yürütmek için yollar çizer, elime yürütürdüm. En çok beğendiğim üstü arabalardı. Daha sonra bir derste, küçük memlekette sanayinin olmayışı anlatıldı. Arabayı üretemeyebiliriz ama araba üretecek kişileri yetiştirebiliriz. İşte bunu yapacak olan sizlersiniz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Burs kazananlar sevincini paylaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN