Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ticaret Odası Suriye Masası kurdu

Giriş Tarihi: 15.6.2016
Gaziantep Ticaret Odası Suriye Masası kurdu

Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, Suriyeliler için artık yardım değil uyum politikalarının gerekli olduğunu söyledi

Dünya Bankası Direktörü Johannes Zutt ve beraberindeki heyet, Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. Ziyarette Suriyeli mülteciler konusuna dikkat çeken Başkan Bartık, Suriyeli mülteciler için artık yardım destek politikaları değil uyum politikaları üretilmesi gerektiğini söyledi. Gaziantep'te savaş öncesi Suriyeli şirket sayısının 12 iken şimdi bu rakamın 770 olduğunu belirten Bartık, "Suriyeli mülteciler için artık yardım destek politikaları değil uyum politikaları üretilmesi gerekiyor. Biz de bunun için çalışıyoruz. Suriyeli şirketlerle daha rahat irtibat sağlamak ve onların taleplerini öğrenebilmek için Oda bünyesinde Suriye Masası kurduk" dedi.

DESTEK SÜRECEK
Dünya Bankası Direktörü Johannes Zutt ise yoksulluğu azaltıp refahı artırmak için yaptıkları çalışmalarda iş dünyası ile ilişkilerinin çok önemli olduğunu söyledi. İş dünyasının başarılı olması için gerekli adımlar atarak destek verdiklerini dile getiren Zutt, Türkiye'nin ve şirketlerin başarısı için çalıştıklarını anlattı. Zutt, Gaziantep'in gelişmesi için de desteklerinin devam edeceğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep Ticaret Odası Suriye Masası kurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN