Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Topaca: bizim göz bebeğimiz

Kurulduğu 1839 yılından bu yana suçlularla mücadele eden Teşkilatı’nın 177’nci kuruluş yıldönümü törenlerle kutlandı. Vali Topaca, güvenliğin çok önemli olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 16.6.2016
Topaca: Jandarma bizim göz bebeğimiz
Türk Teşkilatının 177'nci kuruluş yıldönümü törenlerle kutlandı. Serinyol 121. Jandarma Er Eğitim Alayı'nda bu yıl ilk kez düzenlenen kutlama etkinliklerine Valisi Ercan Topaca, Garnizon Komutanı ve 121. Jandarma Er Eğitim Alayı Komutanı Kurmay Albay Erdem Özcan, Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal, Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, İl Jandarma Alay Komutanı Vekili Jandarma Albay Gazi Emir, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman ve askerler katıldı. Hatay Valisi Ercan Topaca, insanoğlunun en önemli ihtiyacının güvenlik ihtiyacı olduğunu söyleyerek "Biz millet olarak birçok teşkilatı, orduyu, devleti kurmuş bir milletiz" dedi. Topaca şöyle devam etti: "Tabi Jandarma teşkilatımız bu kurulan birimlerin en önemlilerindendir. Özellikle kurumsal kültürü, çalışma anlayışı, disiplini, yetişme tarzı, mensuplarının milletimizin bağrından çıkmış olması dolayısı ile aynı da milletimizin gözbebeği olan teşkilatlardan bir tanesidir."

TERÖRLE MÜCADELE
Hatay'da Jandarma teşkilatının üstlenmiş olduğu çok önemli görevler olduğunu belirten Topaca, "Bunların en başında geleni terörle mücadeledir. Hatay'ımız Allah'a şükür huzurlu bir kent. Yolda, sokakta, çarşıda, pazarda 7/24 saat korkusuzca ve her türlü endişeden uzak bir şekilde geziyorsak, eğlencemizi yapabiliyorsak, bundan jandarmamızın ve emniyet teşkilatımızın aldığı tedbirler sayesindedir. Hepsine yürekten teşekkür ediyorum" dedi. Jandarmanın Amanos Dağları'nda girilmesi ve çıkılması çok zor kayalıklara, derelere, tepelere, uçurumlara varıncaya kadar girmedik delik bırakmadığını anlatan Topaca, "Kentimizin ve ülkemizin güvenliğini sağlamak için arkadaşlarımız, canla başla çalışmaktadırlar. Tabi bu çalışmaları yaparken birçok riskle de karşı karşıya kalıyorlar. Özellikle teröristlerin muhtemel saldırıları, coğrafyanın olumsuz şartları zaman zaman şehit ve gaziler vermemize yol açıyor" şeklinde konuştu.

STANTLAR GEZİLDİ
Hatay Valisi Ercan Topaca stantları gezerken, Jandarma Özel Harekat (JÖH) timinin keskin nişancısı ile bir süre sohbet etti. Tim komutanı konuklara kullandıkları silahları tanıttı.

NARKOTİK KÖPEKLERİ BÜYÜLEDİ
İz Takip Köpeği Eğitmeni Jandarma Uzman Çavuş Mürsel Altınöz ile Jandarma 4 Kademeli Uzman Çavuş Selahattin Serdal gözetiminde bir gösteri yapan narkotik köpekleri büyük alkış aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Topaca: Jandarma bizim göz bebeğimiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN