Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Evde bakımda büyük başarı

Belirlenen hedeflerin üstüne çıkan Kamu Hastaneleri Birliği, 2015 yılında 14 bin 410 yaşlı ve engelli hastaya evde bakım hizmeti verdi

Giriş Tarihi: 17.6.2016
Evde bakımda büyük başarı
Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, Adana'da verilen Evde Bakım Hizmeti'nin 'nın hedeflediği rakamların çok üstünde olduğunu açıkladı. Arıkan, 'Evde Bakım Hizmetleri Eğitim Günleri 2016'/ 'Evde Bakımda Ekip, Kılavuzlar ve Hastanın Beslenmesi' konulu toplantıda önemli açıklamalarda bulundu.

ANLAMLI HİZMET
Sağlık Bakanlığı'nın hedeflediği evde bakılan hasta sayısını il nüfusunun yüz binde 2'si olarak belirlediğini bildiren Arıkan, "Buna göre Adana'nın hedeflenen sayısı 4 bin 358 iken, şimdiye kadar baktığımız hasta sayısı 14 bin 410'dur. Sadece Nisan ayında evde bakım hastalarına yapılan ziyaret ise bin 568'dir. Bu değerler bizler için çok anlamlı bir hizmettir" dedi.

57 KİŞİLİK EKİP
2 milyonu aşkın nüfuslu bir ilde sadece sağlık personellerinden oluşan 57 kişilik bir ekiple bu hizmetin gerçekleştirildiğini belirten Arıkan, "Bu hizmetle hastalık seyrinin ağırlaşması engellenmekte ayrıca hastanelerde meydana gelebilecek yığılmalar önlenerek, hastanede yatış sürelerinin azaltılması bu suretle tedavi maliyetlerinin düşürülmesi ve ülke ekonomisine katkı sağlanmaktadır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evde bakımda büyük başarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN