Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehir Hastanesi ağustos ayında açılıyor

Giriş Tarihi: 17.6.2016
Mersin Şehir Hastanesi ağustos ayında açılıyor
Türkiye'nin ilk 'Entegre Şehir Hastanesi' olacak olan ' Şehir Hastanesi' açılış için gün sayıyor. Bin 294 yatak kapasitesi ile hizmet verecek olan ve acil durum hallerinde bu sayıyı yaklaşık bin 500'e kadar artırılabilecek imkana sahip olan hastanenin ağustos ayı itibariyle tüm inşaat ve teknik işlemlerinin tamamlanıp açılması planlanıyor.

GÜNDE 8 BİN HASTA
Temeli 2 yıl önce atılan Şehir Hastanesi'nin inşaat ve peyzaj çalışmalarının yüzde 91'lik kısmı tamamlandı. Günlük 8 bin hastaya hizmet verilebilecek olan 'Dev Proje' 5 yıldızlı otel konforunda hizmeti sunacak. 233 dönümlük alan üzerinde yapımı devam eden hastanenin içerisine yüklenici firma ortakların tarafından 1'er adet cami ve kreş de yaptırılacak.

SON TEKNOLOJİ
Son cihazlar ile donatılacak ve hastalara birçok farklı ünitede hizmet verecek olan Mersin Şehir Hastanesi'nde, 4 bin kişiye istihdam imkanı sunulacak. 5 bin kilowattlık elektrik üretebilen jeneratör sisteminin de devrede olacağı hastanede yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Mersin Valisi Özdemir Çakacak yetkililerden bilgi aldı, tüm birimleri tek tek gezdi. Mersin Valisi Özdemir Çakacak, "Her zaman dediğimiz gibi mevcut sağlık kapasitesi ve halen yapımı, ihalesi ve proje çalışmaları devam eden sağlık yatırımları da tamamlandığında Mersin, bir sağlık üssü haline gelecektir. Bu da sadece Mersin'i değil, Çukurova Bölgesi'ni her alanda olduğu gibi sağlık alanında da Türkiye'nin önemli bölgelerinden biri haline getirecektir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin Şehir Hastanesi ağustos ayında açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN