Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TSK personeline haritalama eğitimi

Savunma Sanayi ve Eğitim Komutanlığı’nın TSK personeline yönelik eğitim programı çerçevesinde, YDÜ uzmanları tarafından haritalama teknikleri semineri verildi

Giriş Tarihi: 17.6.2016
TSK personeline haritalama eğitimi
Savunma Sanayi ve Eğitim (SATEM) Komutanlığı tarafından, TSK personeline yönelik her yıl düzenlenen eğitim programı çerçevesinde, Yakın Doğu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Vekili Doç. Dr. Mustafa Sağsan ve YDÜ Bilgi Yönetimi Araştırmaları Merkezi (BİYAMER) Ankara Temsilcisi Ahmet Aldanmaz tarafından 'Bilginin Görselleşmesinde Haritalama Teknikleri' semineri verildi.

67 PERSONEL KATILDI
14 saatlik seminere Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Türk Kızılayı, Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, ROKETSAN, ASELSAN, Türk Hava Kurumu Başkanlığı kurumlarından çeşitli düzeylerde sivil ve askeri yönetici ve personel olmak üzere toplam 67 kişinin katıldığı bildirildi.

ATÖLYE ÇALIŞMASI
Kurumsal örtük bilginin nerelerde bulunabileceğine değinen Sağsan ve Aldanmaz, veri ve enformasyonu anlamadan kurumsal bilgi farkındalığının gerçekleşemeyeceğini, bilgi haritalamasının en kilit noktasının çalışanların deneyimine dayalı örtük bilgilerinin açığa çıkarılması olduğunu aktardı. Seminerde 'eyleme yönelik araştırma yöntemi' tekniği ile uygulamalı atölye çalışması da yaptıran Sağsan ve Aldanmaz, katılımcılara grup bazlı sunumlar yaptırdı.

Seminerin sonunda SATEM Komutanı Albay Yavuz Ardahanlıoğlu tarafından, Doç. Dr. Mustafa Sağsan ve Uzm. Ahmet Aldanmaz'a katılım sertifikaları takdim edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TSK personeline haritalama eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN