ÇAĞ’da görkemli sevinci

Çağ Üniversitesi’nden mezun olan 750 öğrenci diploma aldı. Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Bayboğan, her biriyle gurur duyduğu öğrenciler yetiştirdiklerini söyledi

Giriş Tarihi: 18.6.2016
ÇAĞ’da görkemli mezuniyet sevinci
Akdeniz'in Harward'ı olarak nitelendirilen ve Çukurova'nın tek vakıf üniversitesi olma özelliğini taşıyan Çağ Üniversitesi bu yıl 750 öğrencisini mezun etti. Çağ Üniversitesi Kampusu'nda düzenlenen görkemli törende konuşan Çağ Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Bayboğan, "Ellerine çantalarını aldıkları dünyanın sayılı ülkelerinde rahatlıkla iş yapabilecek kapasiteye ulaşmış öğrenciler mezun etmenin gururunu yaşıyoruz. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum" dedi.

İZDİHAM ÖNLENDİ
Öğrencilerin sevincini aileleri ile birlikte rahatça yaşamalarını sağlamak için üniversite yönetimi bu yıl törenleri 4 ayrı günde yaparak izdihamın önüne geçti. Törenlerde söz alan Rektör Prof. Dr. Çetin Bedestenci, "Uluslararası standartlarda eğitim veren üniversitemizde diplomalarını almaya hak kazanan gençlerimizi, en az iki yabancı dil bilen, genel kültür düzeyi yüksek, karar verme yeteneğine sahip, etik değerlerle bezenmiş, çağdaş iletişim ve bilişim teknolojilerini kullanabilen insanlar olarak yetiştirdik. Çabalarımızın boşa gitmediğini biliyoruz" diye konuştu.

BAYBOĞAN'IN ESERİ
Çağ ailesi olarak gelişmeyi ve ilerlemeyi hız kesmeden sürdürdüklerine vurgu yapan Bedestenci, "Bizler, bu ulvi bayrağı devraldığımız eğitim aşığı kurucumuz Sayın Yaşar Bayboğan'a ve onun eseri olan, bölgede öncü ve örnek olma misyonunu her daim özümsemiş Çağ'a, sahip çıkıyoruz" şeklinde konuştu. Çağ Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Bayboğan, öğrencilerin bölge dinamiklerinden kopmadan, hem teoride, hem de pratikte iyi yetiştiğine dikkat çekerek şöyle dedi:

ÖZGECAN UNUTULMADI
Çağ Üniversitesi öğrencileri, 2105 yılında Tarsus'ta bir alışveriş merkezinden çıktıktan sonra katledilen Özgecan Aslan'ı unutmadılar. "Özgecan kızkardeşlerin mezun oluyor" pankart açan öğrencilerin yüzündeki buruk mutluluğu görmek mümkündü.

HUKUK BİRİNCİSİ
Çağ Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Bayboğan, Fakültesi birincisi Görkem Mavruk'un birincilik plaketini ve ödülünü eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı İmren Aykut ile birlikte verdi.

BAŞARILAR DİLEDİ
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de çocuklarının mezuniyet gururunu yaşadı. Törende derece giren öğrencilere plaketini de veren Başkan Soner Çetin, tüm mezunlara başarılar diledi.

GÜÇLÜ ÜNİVERSİTE
Çağ Üniversitesi'nin çok güçlü bir üniversite olduğunu, çok kaliteli uluslararası bir çapta eğitim verdiğini gözlemiş olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Adana Vali Yardımcısı Ali Bezirgan da kızı Ebru Bezirgan'ın mezuniyet mutluluğuna eşlik etti.

HER YERDE ÇALIŞABİLİRLER
"Üniversitemizden mezun olan öğrencilerimiz hayata çok iyi hazırlandıklarını her zaman hissederler. Ellerine çantalarını aldıkları zaman dünyanın en gözde finans merkezlerinden olan New York, Londra, Tokyo gibi yerlerde rahatlıkla iş yapabilecek nitelikte olduklarını bilirler. Eğitim döneminde aldıkları yabancı dil dersi sayesinde ülkemizin hak ve hukukunu kollayabilecek kabiliyete sahip olduklarını hissederler. Her zaman başaran öğrencilerimizin her biriyle gurur duyuyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ÇAĞ’da görkemli mezuniyet sevinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN