Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kamu malı Dilberler Park işgal altında

Büyükşehir Belediyesi tarafından kamuya terk edilen ve imarda yeşil alan olarak görünen 22 dönümlük alanın otopark ve düğün-nişan organizasyonları için kullanıldığı öğrenildi

Giriş Tarihi: 18.6.2016
Kamu malı Dilberler Park işgal altında
'da Seyhan Nehri manzaralı yeşil alan işgallerinin ardı arkası kesilmiyor. adlı restoranın neden olduğu yaklaşık 200 metrekarelik yeşil alan işgalinden sonra şimdi de Büyükşehir Belediyesi'nin kamuya terk ettiği ve imarda yeşil alan olarak görülen yerin otopark ve düğünnişan organizasyonu için kullanıldığı ortaya çıktı. Ege Balık'ın neden olduğu yeşil alan işgalinin yeni işgaller karşısında devede kulak olduğu ifade edildi. Yerel yöneticilerin yıllardır süren bu işgale neden sessiz kaldığı ise bilinmiyor.

22 DÖNÜM GASP EDİLDİ
Büyükşehir ve Seyhan Belediyesi'nin seyrettiği yeşil alan işgali iddiaları Yeni Baraj Mahallesi Dilberler Park'ın hemen yanında yaşanıyor. Dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak döneminde Seyhan Nehri manzaralı 3 dönümlük alan Adana Müteahhitler Birliği'ne verildi. Bölgede ifraz yapılarak geri kalan 22 bin 392 metrekarelik yer, yeşil alan ve yol olarak kamuya terk edildi. İmara park alanı olarak işlenen 22 bin 392 metrekarelik alan ise zamanla Adana Müteahhitler Birliği tarafından işletme hakkı verilen Uptown ile Ege Balık ve Damla Sitesi tarafından adeta gasp edildi. Adana Büyükşehir Belediyesi, Dilberler Sekisi ile Hacı Ömer Sabancı Bulvarı arasında büyük bir park yaptı. Dilberler Park adı verilen alan, olması gerekenden daha küçük yapılmak zorunda kalındı. Çünkü imarda, yeşil alan olarak görülen ve Dilberler Park'a dâhil edilmesi gereken 22 dönümlük alanın farklı kişiler tarafından işgal edilmesi Dilberler Park'ın daha küçük kalmasına yol açtı. Yeşil alan işgalinin yanında plana aykırı yapılaşmaya da göz yuman Büyükşehir ve Seyhan Belediyesi'nin bu kadar büyük boyutlu işgale müdahale edip etmeyeceği merakla bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kamu malı Dilberler Park işgal altında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN