Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Göçük davasında 19’uncu duruşma

Giriş Tarihi: 20.6.2016
Göçük davasında 19’uncu duruşma

Çöllolar Kömür Sahası’nda 5 yıl önce 11 kişinin ölümüne neden olan ve 9 kişinin cenazelerinin çıkarılamadığı göçükle ilgili 23 sanığın yargılanmasına devam edildi

'ta Çöllolar Kömür Sahası'nda 5 yıl önce 11 kişinin ölümüne neden olan, 9 kişinin de cenazelerinin halen çıkarılamadığı göçükle ilgili 23 sanığın yargılanmasına devam edildi. Elbistan Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki 19'uncu duruşmaya göçük altında kalan işçilerden Muhsin Koşan'ın eşi Gülgün, yakınları ve tutuksuz yargılanan 23 sanıktan 2'si katıldı. Bilirkişi raporunu incelemesi ve dosyanın değerlendirilmesi amacıyla duruşma 6 Eylül'e ertelendi.

"DAVANIN TAKİPÇİSİYİM"
Eşinin cenazesinin göçük altından hâlâ çıkarılamadığını belirten Gülgün Koşan "Duruşmada bir soru sorduğumuz '5 yıl sonra mı aklınıza geldi?' diyorlar. Biz o soruları olayın olduğu günden beri soruyoruz. Ben davamın sonuna kadar arkasındayım. Bu olayın sorumluları aileleri ile bayram yapıyor. Biz 16 futbol sahası büyüklüğündeki alana boş boş bakıyoruz. O alanda gezerken korkuyorum, 'acaba eşimin kemiklerine mi basıyorum' diye endişe ediyorum" dedi. Kardeşiyle 5 yıldır babalarının döneceği günü beklediklerini anlatan Tuncer Koşan ise "Babamızın bir mezarı olsun. Nerede olduğu belirsiz. Ne diyeceğimizi şaşırıyoruz. Kardeşimle her gün üzülüyoruz" şeklinde konuştu. Koşan ailesinin avukatı Arif Emre İlhan da iddia makamının mütalaasını bekleyeceklerini kaydederek, makul sürede yargılama haklarının korunması için Anayasa Mahkemesi'ne başvuracaklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Göçük davasında 19’uncu duruşma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN