Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Elvan’dan hastane müjdesi

Giriş Tarihi: 21.6.2016
Bakan Elvan’dan hastane müjdesi

Şehir Hastanesi inşaatında incelemelerde bulunan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, bu dev tesisin eylül ayının sonu veya ekim ayının başında açılacağını bildirdi

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, yapımı süren Şehir Hastanesi inşaatında incelemelerde bulundu. Bakan Elvan, "1 Ağustos itibariyle hastanemize yerleştirilmiş olan makine, teçhizat ve diğer donanımların testleri başlayacak. 2 ay gibi bir sürede test çalışmaları da tamamlanacak. Eylül ayının sonu veya ekim ayının başında 'mizin ilk şehir hastanesini hep birlikte açacağız" dedi.

BİN 294 YATAK
Mersin Şehir Hastanesi'nin tamamlandığında 'nin ilk şehir hastanesi unvanıyla öne çıkacağını vurgulayan Bakan Elvan, "Hastanemiz aşağı yukarı tamamlanmış bulunuyor. Mersin Şehir Hastanesi Türkiye'mizin ilk şehir hastanesi olacak. Yaklaşık 370 bin metrekare kapalı alana sahip. Bu hastanemizde bin 294 yatağımız olacak. Bunun yüzde 70'i tek kişilik odalar olacak" diye konuştu. Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne Onkoloji Hastanesi kazandırılacağını açıklayan Elvan, "Uzun zamandan beri konuşuluyordu ancak bu konuda henüz bir karar alınmamıştı. Kalkınma Bakanı olur olmaz ilk imzaladığım 'olur'lardan birisi bu oldu. 136 yataklı 43 milyon TL'lik hastanemizin inşaat çalışmaları 2017 yılı sonunda tamamlanacak" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Elvan’dan hastane müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN