Tabelada gerçekte virane

Toroslar ilçesi kent Mahallesi 93101 Sokak sakinleri, hiçbir hizmet alamadıklarını söyledikleri ’li Toroslar Belediyesi’nden sokağa hız kesici kasis yapmasını istiyor

Giriş Tarihi: 22.6.2016
Tabelada çağdaş gerçekte virane
Mersin'in Toroslar ilçesine bağlı kent Mahallesi 93101 Sokak'ta yaşayan vatandaşlar, sokağa kasis yapmayan 'li Belediye Başkanı Hamit Tuna'dan şikayetçi. Defalarca başvuruda bulunmalarına rağmen, araçların geçişlerini yavaşlatacak kasislerin yapılmadığını öne süren vatandaşlar duyarsızlığa tepkili. Taleplerinin acil olarak yerine getirilmesini isteyen mahalle sakinleri, "Önlem almak için birinin ölmesi mi bekleniyor?" dedi. Mahalle sakinleri adına konuşan Gürkan Arpaçay, "Sokağımıza kasis yaptırmak için 1 yıl önce imza topladık. Fakat kimse dikkate almadı. Birçok kez Toroslar Belediyesi'ne müracaat ettik. Bize, 'Oraya yeni asfalt dökülecek' diyorlar. Ama yıllardır burada asfalt çalışması yapılmadı. Yollar delik deşik. Bu sokağı kullananlar neredeyse soluğu oto sanayide alıyor" diye konuştu.

YANGIN TEHLİKESİ
Yol kenarındaki boş alanın da kuru otlarla kaplandığını anlatan Arpaçay şöyle dedi: Burada defalarca çıktı. Havaların da ısınmasıyla yine yangın çıkması an meselesi. Çok yakın bir noktada hatıra ormanı var. Hem insanlar hem de oradaki ağaçlar zarar görebilir. Toroslar Belediyesi'nin burayı da temizlemesini istiyoruz. Mahallemizin ismi Çağdaşkent ama virane görünümünde."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tabelada çağdaş gerçekte virane
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN