‘Elinde belgen varsa hemen savcılığa git’

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, ‘Belediyede usulsüz iş yapılıyor’ diyen Lütfü Savaş’a, “ bir hukuk devletidir. Elinizde belge varsa, yetkili kurumlarına başvurun” dedi

Giriş Tarihi: 23.6.2016
‘Elinde belgen varsa hemen savcılığa git’
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'nin hedefinde Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş vardı. "Antakya Belediyesi'nde usulsüz işler yapılıyor. Elimde belge var" diyen Lütfü Savaş'a seslenen İsmail Kimyeci, " bir hukuk devleti. Elinde belgesi olan yetkili kurumlara gider, gereğinin yapılmasını ister. Bizler hizmetin engeli değil destekçisiyiz. Ancak her şey kuralına göre yapılmalı. Kanuna aykırı atılan her adımın da karşısındayız" dedi.

SEVİYE ÇOK ÖNEMLİ
CHP'li Savaş'ın doğru bir üslup kullanmadığını belirten Kimyeci, "Bu denli seviyesi düşük üslupla insanların kıymetli vakitlerini almayı uygun bulmuyorum. bir hukuk devleti. Belediyelere ya da kişiye özel bir işlem söz konusu değil. Devletimiz, hükümetimiz gerekli kuralları koymuş. Tüm belediyeler her yıl Sayıştay denetimine tabi tutulur. Sonuç olarak da belediyemizde esasa ilişkin herhangi bir olumsuzluk tespit edilmedi" diye konuştu. Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci şunları söyledi: Belediyemizde kamu vicdanını rahatsız edecek herhangi bir durumun söz konusu olmadığı denetimlerimizde de anlaşıldı. Olmayan bir şeyin varmış gibi sürekli gündeme alınmasını kabul etmiyoruz. Bu konuyla alakalı elinde belge varsa savcılığa gidebilir. Biz bu güne kadar iddialarımızın arkasında olduk ve hukuki yollara başvurduk. Bundan sonra da aynı yolu izleyeceğiz.

ENGEL DEĞİL, DESTEK
Lütfü Savaş, 'Alt yapı konusunda ne zaman meclise proje getirsek bütçeyi reddediyor' diyor bizim için. Bütçeyi özel bir tavırla reddetmemiz söz konusu değil. Bizim görevimiz şehrimiz yararına olan Büyükşehir ve HATSU projelerine destek olmak. Derelerin, akarsuların, çayların ıslahı, temizliği, bakımı, onarımı Büyükşehir Belediyesi'nin görevi. Tüm ilçe belediyeleri, İller Bankası payından bu kaynağı Büyükşehir'e aktarır. Biz bugüne dek 83 milyon TL aktardık. Teleferik projesi hakkında ayakların yapılacağı alanların Antakya Belediyesi'ne ait olması hususunda gerekli işlemleri yaparak arsa tahsisini Büyükşehir Belediyesi'ne yaptık. Toplamda 45 arsayı vatandaşlarımızın hizmette eksiklik yaşamaması için Büyükşehir'e verdik.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Elinde belgen varsa hemen savcılığa git’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN