Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kocamaz’dan destek mektubu

Tarihinin en zor günlerini yaşayan ’nda sessizlik sürerken Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, işadamlarından mektupla destek istedi

Giriş Tarihi: 24.6.2016
Kocamaz’dan destek mektubu
Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, işadamlarına mektup yazarak için destek sında bulunduğunu söyledi. Mersin İdmanyurdu'nun bugünkü durumu ve sahipsizliğinin kendilerini üzdüğünü belirten Başkan Kocamaz, 91 yıllık geçmişe sahip takımın tesisi ve sahip çıkanı olmadığını kaydetti.

"ELİMİZDEN GELDİĞİ KADAR"
Özelikle işadamlarının eleştiriye başvurarak kolaya kaçtığını ifade eden Kocamaz, "Mersin'deki tüm işadamlarına mektup yazdım. 'Bu işe sahip çıkın, yarın pişmanlık duymayın' düşüncesiyle. Sahip çıkılmazsa kulübü çok daha kötü günler bekliyor. Sadece belediyenin söylemesiyle olmaz. Keşke yasalar müsait olsa da belediye olarak bir katkı yapsak, bu çağrıda bulunmak gereğini duymasak" dedi.

SADECE BİZ VARIZ GİBİ
"Bugün yazdığım çağrı mektubunda, kimler ne kadar katkı koyduysa istedikleri takdirde açıklayalım" diye konuşan Başkan Kocamaz, "Katkı koymayanları da açıklayalım diye not düştüm. Biz buna gönülden varız ama bir sürü işadamı, siyasetçi, sivil toplum örgütü var. Herkes sırtını dönerken, bu işin sorumlusu sadece Burhanettin Kocamaz gibi davranılmasından da rahatsızlık duyuyorum" şeklinde konuştu.

İŞTE O MEKTUP
"Bu kulübün şu anda toplamda 80 milyon TL civarında bir borcu vardır. Ancak transfer tahtasının açılıp kulübün transfer yapabilmesi için de acil 15 milyon liraya ihtiyaç vardır. Kulübün bir taraftan bu acil kaynağı bulup, transfer çalışmalarına başlaması, diğer taraftan da kurumsallaşma adına şirketleşme çalışmalarına başlaması gerekir. Bu nedenle yarınlarda nadim olmamak düşüncesiyle sizleri gücünüz oranında kulübümüze destek vermeye çağırıyorum. Bir hafta içerisinde bu kaynağın bulunamaması halinde, kulübe gelir sağlayacak 5 oyuncu da elimizden çıkacak ve kulüp daha da çıkmaza girecektir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocamaz’dan destek mektubu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN