Çocuklarının tedavisi için yardım bekliyor

Küçük yaşlarda geçirdikleri ateşli hastalık nedeniyle epilepsiye yakalanan iki çocuğuna hem annelik hem babalık yapan Dilber Yurtsever, tedavi için hayırseverlerden destek bekliyor

Giriş Tarihi: 25.6.2016
Çocuklarının tedavisi için yardım bekliyor
'ın Afşin ilçesinde, küçük yaşlarda geçirdikleri ateşli hastalık nedeniyle epilepsiye yakalanan iki çocuğuna hem annelik hem babalık yapan Dilber Yurtsever, yardım elinin uzanmasını bekliyor. Karşıyaka Mahallesi'nde yaşayan 55 yaşındaki Dilber Yurtsever, 2 çocuğunun küçük yaşta geçirdiği ateşli rahatsızlık nedeniyle epilepsi hastası olduğunu söyledi.

YAN ETKİLERİ VAR
Eşinden ayrıldıktan sonra oğlu Samet (18) ile kızı Merve Kayran'a (21) tek başına kol kanat geren anne Yurtsever, çocuklarının epilepsi ilaçlarının yan etkisiyle bazı sorunlarla karşılaştığını belirtti. İlaçlar yüzünden Samet'in konuşmada zorluk çekmeye başladığını, Merve'nin ise hem görme yeteneğinde sıkıntı yaşandığını hem de obeziteyle mücadele ettiğini aktaran Yurtsever, kızı ve oğlunun sağlıklarına kavuşacağı günlerin hayalini kuruyor. Dilber Yurtsever, "Çocuklarımın tedavisi için internetten araştırma yaptım. Okuduğum bir haberde kök hücre tedavisinin epilepsi hastalarına uygulanmaya başlandığını öğrendim. Çocuklarımın bu tedavi yöntemiyle sağlıklı günlerine kavuşmasını istiyorum. Fakat maddi durumum yüzünden çocuklarımı tedavi ettiremiyorum. İlaç vermesen ciddi nöbet geçiriyor, versen de yan etkileri var" dedi. Yurtsever, yetkililerden çocuklarının tedavisi için yardım istedi.

ÖĞRETMEK İSTİYOR
Hastalığının ilerlemesi nedeniyle sadece ilkokulu okuyabilen Merve Kayran, en büyük hayalinin İmam Hatip Lisesi'ni bitirip, başkalarına Kuran-ı Kerim öğretmek olduğunu söyledi. Kayran, "Dinimizi öğrenmek, tanımak ve öğretmek istiyorum. Sağlığıma kavuşup eğitimimi tamamlamak istiyorum" dedi. Samet Kayran da tedavi olmak için 'ye gitmek istediklerini, bunun için de yetkililerden destek beklediklerini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklarının tedavisi için yardım bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN