Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çukurova GİAD’dan ‘’e yarayacak proje

“Gençlere yatırım geleceğe yatırım” sloganıyla yola çıkan Çukurova GİAD, bu kez üniversite son sınıf öğrencileri veya üniversiteden yeni mezun olmuş gençleri hayatına kazandıracak

Giriş Tarihi: 27.6.2016
Çukurova GİAD’dan ‘iş’e yarayacak proje
Geçen ay yapılan olağanüstü genel kurulda üniversiteli gençlere yönelik sertifika programı çalışmaları için tüzük değikliği gerçekleştiren Çukurova GİAD, üniversite mezunlarına iş tecrübesi kazandıracak Çukurova GİAD Akademi'nin startını verdi. 3 ay sürecek olan Çukurova GİAD Akademi'ye üniversitelerin son sınıf öğrencileri veya 30 yaşını aşmamış üniversite mezunları kabul edilecek. 25 kişinin ücretsiz alınacağı Çukurova GİAD Akademi'ye ayrıca 15 kişi de ücretli olarak kabul edilecek.

SON BAŞVURU 15 EYLÜL
Çukurova GİAD Akademi'ye başvurmak için, son sınıfta okuyanların not ortalamalarını gösterir resmi belge, mezunların diploma örneği, resimli özgeçmiş, kariyer hedeflerini anlatan maksimum 200 kelimelik yazı, kimlik fotokopisi ve öğrenci belgesinden oluşacak evraklarını PDF formatında hazırlayarak cugiad@cugiad. org adresine başvurması bekleniyor. Başvurular Prof. Dr. Kerem Alkin ve program yöneticisi Altay Ayhan tarafından değerlendirilecek, mülakatlar Prof. Dr. Kerem Alkin tarafından yapılacak. Son başvuru tarihi 15 Eylül. Mülakatlar 21 Eylül'de yapılacak, Çukurova GİAD binasındaki derslere de 30 Eylül'de başlanacak.

PATRON ÇIRAKLIĞI
Gençleri üniversiteyi bitirdikten sonra iş hayatına atıldıklarında sıkıntı yaşadıklarını kaydeden Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, "Hayata geçireceğimiz bu program geleceğimizin teminatı gençlere yapılacak en güzel yatırım olacak. İş dünyası, çalışacağı kişilerde farklı bakış açıları, donanımlar, farklı vizyon görmek istiyor. Çukurova GİAD Akademi, iş dünyasının bu istediklerini gençlere kazandıracak. 3 ay sürecek program sırasında gençlerimiz staj da yapacaklar. Patron çıraklığı diye nitelendirdiğimiz bu süreçte iş hayatının gerçeklerini, beklentilerini, pratikliğini, yatırımın detaylarını, inceliklerini öğrenecekler. Bu gençler, devletimizin de desteğiyle belki geleceğimizin patronları olacaklar" dedi.

KİMLER DERS VERECEK?
Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof . Dr. Beril Dedeoğlu, Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kerem Alkin, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emre Alkin, Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Yönetim ve Organizasyon Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Azmi Yalçın, Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi, Prof. Dr. Sadi Uzunoğlu, Sabah Gazetesi Müdürü Şeref Oğuz, Hürriyet Gazetesi Ekonomi Müdürü Vahap Munyar, Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ, Bloomberg HT Genel Yayın Yönetmeni Cüneyt Başaran.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çukurova GİAD’dan ‘iş’e yarayacak proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN