Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel’in vakfına kayyum atandı

5’ Asliye Mahkemesi, FETÖ/PDY’ye finansal destek sağlamakla suçlanan Çukurova Eğitim ve Kültür Vakfı’nın yönetimini görevden aldı ve kayyum atadı

Giriş Tarihi: 27.6.2016
Paralel’in vakfına kayyum atandı
FETÖ/PDY terör örgütüne finansal destek sağlamakla suçlanan Çukurova Eğitim ve Kültür Vakfı'na kayyum atandı. 5' Asliye Mahkemesi, Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün başvurusu doğrultusunda 12 kişilik yönetim kurulunu FETÖ/ PDY soruşturması ve haklarında dava açılması gerekçesiyle görevden uzaklaştırdı. Polis, vakfa operasyon düzenlemiş, soruşturma başlatmıştı.

MÜFETTİŞLER DENETİM YAPTI
Genel müdürlüğün başmüfettişleri, 2011-2015 yıllarını kapsayan denetimlerde her ay toplanması gereken vakıf yönetiminin bunu aksattığı ve demirbaş kaydı tutmadıklarını belirledi. Denetimlerde, vakıf yöneticilerinin muhasebenin açıklık ilkesine aykırı hareket ettikleri, taşınmazları vakıf amaçları doğrultusunda değerlendirmedikleri, bazı banka işlemlerini kayıt altına almadıkları ve bağış makbuzlarına yansıyan rakamları kayıt dışı bıraktıkları anlaşıldı. Vakıflar Genel Müdürlüğü, elde edilen bilgiler ışığında ihtiyati tedbir kararı alınması için Adana 5'inci Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurdu. Başvuruyu değerlendiren mahkeme, vakfın yönetim kurulu üyeleri Yağmur Akküllah, Mehmet Kangal, Mehmet Taşkıran, Mehmet Sait Alanoğlu, Abdi Demirtaş, Cevdet Şeker, Muammer Çalışkan, İbrahim Orhan Gündüz, Abdurahman Özdeş, Bayram Ali Sıvaslıoğlu, Murat Kandil ve Mehmet Aygün'ü görevden uzaklaştırdı. Mahkeme, mali müşavir Ahmet Peyami Girici ve avukat Fatih Mehmet Kocaispir'i kayyum olarak görevlendirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel’in vakfına kayyum atandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN