Türkiye'nin en iyi haber sitesi

deki kavga kitaba dönüştü

de vantilatörün açılıp kapatılması ile ilgili kavga eden tarafların Uzlaştırma Bürosu görevlisi aracılığıyla anlaşması Suriyeli çocuklara olarak geri döndü

Giriş Tarihi: 28.6.2016
Camideki kavga kitaba dönüştü
'da bir de öğle namazından sonra vantilatör yüzünden çıkan kavgada darp ve hakaret sonucu haklarında soruşturma başlatılan bir şüpheli ile iki müşteki, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu tarafından görevlendirilen uzlaştırmacı aracılığıyla anlaştı. Uzlaştırma sonucunda, olayın şüphelisi, şikayetçilerin talebi üzerine aynı camiye Kuranı Kerim öğrenmeye gelen Suriyeli öğrencilere bağışlayarak ceza almaktan kurtuldu.

VANTİLATÖR KAVGASI
Selahattin Eyyübi Mahallesi'nde bulanan Kiremithane Yeni Cami'nde, 15 Mayıs'ta, İrfan Alcan (49), öğle namazından sonra havanın sıcak olması nedeniyle cami içindeki vantilatörü açtı. Bu sırada tespih çeken H.A. (51), gürülütü yapan vantilatörden rahatsız olduğunu belirterek kapatılmasını istedi. İrfan Alcan ile H.A. tartışmaya başladı. Tartışma sırasında H.A., İrfan Alcan ile kavgayı ayırmaya çalışan Abdülkadir Sarıboğa'yı hafif şekilde darp edip hakarette bulundu. İrfan Alcan ile Abdülkadir Sarıboğa, şikayetçi olunca soruşturma başlatıldı. Alcan ve Sarıboğa ile şüpheli H.A., verdikleri ifadelerinde uzlaşmayı kabul ettiklerini bildirince, dosya, Uzlaştırma Bürosu Savcısı Faruk Salman tarafından uzlaştırmacı Adana Adliyesi İdari İşler Müdürü Recep Yalçınoğlu'na verildi. Yalçınoğlu, müştekilerden uzlaşma şartı ve talebini aldı. Müştekiler camiye Kuran-ı Kerim öğrenmeye gelen Suriyeli çocuklar için kitap yardımı yapmasını talep etti.

CEZADAN KURTULDU
Uzlaştırmacı Yalçınoğlu'nun görüştüğü şüpheli H.A. da uzlaşmayı kabul ederek müştekilerin talebini olumlu karşıladı. H.A. iç savaştan kaçarak Adana'ya sığınan ve camiye gelen 50 çocuğa verilmek üzere Kur'an-ı Kerim okumayı öğretilen kitapları alarak cami imamı Mustafa Parmaksız'a teslim etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Camideki kavga kitaba dönüştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN