Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir SGK’nın ‘borç yüzsüzü’ oldu

Büyükşehir Belediyesi, bu yıl da SGK’nın açıkladığı borçlu işverenler listesine ilk sıradan girdi. Başkan Sözlü döneminde belediyenin borcu ikiye katlanarak 135 milyon TL’ye ulaştı

Giriş Tarihi: 1.7.2016
Büyükşehir SGK’nın ‘borç yüzsüzü’ oldu
Vergi yüzsüzlerini açıklayan gibi Sosyal Sigortalar Kurumu da, 150 bin TL'den fazla borcu olan yüzsüz işverenleri açıkladı. 2015 yılında 65 milyon TL borcuyla ilk sıraya oturan Büyükşehir Belediyesi, 2016 yılında borcunu ikiye katladı. 135 milyon TL'lik borcu olan Adana Büyükşehir yine liste başı oldu. AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni, borcunu ödemediği gibi hizmet üretemeyen Başkan 'nün Adana için bir şansızlık olduğunu söyledi.

"ÖDEMEYİ SEVMİYOR"
Başkan Sözlü'nün, devraldığı borcu katlayarak artırdığını vurgulayan Yeni, "Devlet terbiyesi vardır. Kurumlarda devamlılık esastır. 1,5 milyar TL civarında bütçesi olan bir kurum hem hizmet üretmeli, hem de borç ödemeli. Ama Büyükşehir'de ise tam tersi. Hizmet üretmediği gibi bir de borcunu ikiye katlıyor. Başkan Sözlü'nün borç ödemeyi sevmediği çekilen kredilerin ödeme süresine bakıldığında ortaya çıkıyor. Kendi döneminde ödemeyeceği takvimde kredi kullanıyor" dedi.

BİR ÇİVİ DAHİ ÇAKMADI
Hüseyin Sözlü'nün görevde bulunduğu 2,5 yıl boyunca Adana'ya bir çivi çakmadığını savunan Başkan Yeni, "Ben bir Adanalı olarak üzülüyorum. Allah için memlekete bir çivi dahi çakmadı. Yaptığı şey sadece kamuoyunda tartışmalara neden olan birkaç tane imar değişikliğine imza atmak. Kamuoyunun beklentilerine cevap değil de kamuoyunun reaksiyon gösterdiği imar uygulamaları dışında Büyükşehir'in adı ne duyuluyor ne de hizmet veriyor. Yazık çok yazık" diye konuştu.

SÖZLÜ SINIFTA KALDI
Hüseyin Sözlü'nün Adana için şanssızlık olduğunu ifade eden Başkan Yeni, şunları söyledi: "Tabi bizim seçmenin iradesine saygımız var. Adanalı hemşerilerimizin bu noktada ortaya koyduğu iradeye saygımız var. Bunun ötesinde bir şey söylemek mümkün değil. Nihayetinde seçimle gelmiş bir başkan. Demokratik çerçevede kendine görev tevdi edilen bir başkan. Ama başkanlık görevini ifada kesinlikle ve kesinlikle sınıfta kalan bir başkan. Zaten sınıfta kalacağı belliydi işin doğrusu."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir SGK’nın ‘borç yüzsüzü’ oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN