Büyük Çukurova iftarı düzenlendi

’da 400’e yakın hâkim ve savcının katılımı ile düzenlenen iftar yemeği çok neşeli geçti. Başsavcı Ali Yeldan, böylesine güzel bir etkinliğe ev sahibi olmaktan sevinç duyduklarını söyledi

Giriş Tarihi: 3.7.2016
Büyük Çukurova iftarı düzenlendi
'da yaklaşık 400 hâkim ve Cumhuriyet savcısının katılımıyla 'Büyük Çukurova İftarı' düzenlendi. İftarda yaptığı konuşmada, 'Hükümet yanlısı' eleştirilerine yanıt veren Yargıda Birlik Derneği Başkanı Birol Kırmaz, "Kurulduğumuz ilk günden itibaren siyasetin dışında kalacağımızı beyan ettik. 6 bine yaklaşan üyemizle Türkiye'nin, Avrupa'nın ve dünyanın en büyük yargı derneklerinden birisiyiz. Yargıda ayrımcılık ve ötekileştirme hastalığına kimsenin kapılmasına müsaade etmemeliyiz" dedi. Adana HiltonSA'da düzenlenen iftar yemeğine, Müsteşar Yardımcıları Musa Heybet ve Selahattin Menteş ile Adana, Mersin, Osmaniye, Kozan, Ceyhan, Tarsus ve Silifke adliyelerinde görev yapan Cumhuriyet başsavcıları, adalet komisyonu başkanları, hâkim ve Cumhuriyet savcıları katıldı. Yaklaşık 400 yargı mensubunun bir araya geldiği iftar programının başında, Kuran-ı Kerim okunup İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıda şehit olanlar için dua edildi.

MİLLET VE ADALET
Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, 'Büyük Çukurova İftarı'na ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, her zaman ve herkes için adaleti gözeten bakış açısıyla hareket eden Yargıda Birlik Derneği'nin, amacı vatan, millet ve adalet olan hâkim Cumhuriyet savcılarının sesi olmaya devam edeceğini söyledi. YBD Başkanı Birol Kırmaz, yargı sisteminin son yıllarda yaşadığı sıkıntıları aşma çabalarına öncülük etmek üzere, temelinde vücut bulan yargıda birlik düşüncesinin yoluna güçlenerek devam ettiğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyük Çukurova iftarı düzenlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN